Zamknij
REKLAMA

Toruń: zatrzymani przez policję przewoźnicy odpowiadają!

16:00, 24.04.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały policyjne

Toruń: zatrzymani przez policję przewoźnicy odpowiadają!

Wracamy do sprawy kierowców zatrzymanych w Toruniu przez policję i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Zgłosiły się do nas osoby, które korzystają z przewozów aplikacją Bolt. Wersja ich i kierowców jest inna niż ta przedstawiona przez policję.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze zatrzymali kierowców, którzy - w opinii służb - nie posiadali dokumentów uprawniających i do wykonywania zawodu przewoźnika. Mieli być "podróbką taksówkarzy". To właśnie ci mieli nasłać mundurowych na kierowców Bolta (nowa aplikacja działająca jak Uber, umożliwiająca przejazdy z kierowcami po zarejestrowaniu się i uiszczeniu odpowiedniej opłaty). Kontrole wzbudziły spore kontrowersje wśród użytkowników i kierowców firmy. Sami taksówkarze zaczęli natomiast robić... zasadzki.

- Jeden z podstawionych pasażerów zamówił kurs na ulicę Kujawską  - mówi nam jeden z kierowców. - Na miejscu już czekały patrole policji i ITD. Kontrole rozpoczęto pod pretekstem sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że pasażer był podstawionym taksówkarzem. Rozpoczęły się długie przesłuchania kierowców. 

Potwierdzają to świadkowie sytuacji

- Taksówkarze zaczęli robić zasadzki. Wzywają kurs przez aplikację a na miejscu czeka Inspekcja Transportu Drogowego. Tak naprawdę nie mogą chłopakom nic zrobić, ale trzymają ich po kilka godzin (rekord 7,5). Jeden z chłopaków jest Ukraińcem. Skonfiskowali mu samochód do czasu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzają mu wszystkie papiery, ale chłopak został pozbawiony auta do czasu wyjaśnienia. Taksówkarze zebrali się w piątek na terenie inspekcji i podchodzili do chłopaków cynicznie częstując pizzą i zapraszając na piknik - mówi nasza Czytelniczka, która zna kierowców sieci i korzysta z jej usług. 

Zgłaszające się do nas osoby twierdzą, że mają zarówno potrzebne dokumenty do przewozu jak i są w trakcie wykonywania badań dodatkowych (te zalecane przez firmę Bolt już mają). Faktury i wszystkie dokumenty księgowe również są legalne. Według taksówkarzy jadąc z Boltem nie zawiera się żadnej umowy. Aplikacja ma jednak regulamin, którego zatwierdzenie wiąże się z zaakceptowaniem umowy na przejazd. Jak twierdzą użytkownicy, po przejeździe klient otrzymuje fakturę, a kierowcy mają normalne umowy, które są w pełni opodatkowane 

- Rzeczywiście, dokumentu potwierdzającego przejazd nie dostajemy do ręki - mówi nam kierowca Bolta. - Korzystając z aplikacji zgadzamy się na regulamin. Ten mówi, że wszystkie dokumenty (w tym fakturę) otrzymamy mailowo. Wszystko jest legalne!

Jak skomentować natomiast brak licencji na przejazd?

- Licencję ma przewoźnik - kończy kierowca. - Jest udostępniana kierowcom na zasadach, jakich działa wiele korporacji taksówkarskich w Polsce. To wszystko sprawa w pełni legalna. 

Kierowcy podejmą teraz kroki prawne, które mają ich obronić. My skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem Bolta. Do sprawy oczywiście wrócimy!

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (12)

taksówkitaksówki

32 14

nie korzystajcie z usług taksówek, niech to bydło pójdzie z torbami 17:57, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahaHaha

31 12

No jak średniowieczne złotówy ? Kopary opadły ? Boli, że tańsza, nowoczesna konkurencja wygrywa 18:25, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kjhgsdfkjhgsdf

17 11

najbardziej boli to że jeden buli kupę kasy na pozwolenia zezwolenia licencje i inne papierki a drugi ma to w poważaniu. uczciwe to? nie!

osobiście zacznę jeździć taksówkami legalnymi gdy te zlikwidują opłaty za trzaśnięcie drzwiami. to absurd. to tak jakbyś poszedł do sklepu i musiał zaplacić za wejście do środka. idziesz do kościoła a tam - bilecik musi pani pan kupić by wejść na mszę. chore :/ 18:41, 24.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrekPiotrek

3 2

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie to byś wiedział, że tzw. trzaśnięcie drzwiami, to nic innego jak stawka za pierwszy kilometr ! 07:51, 25.04.2019


PizzaPizza

13 13

Oj klamczuszki
1. Akcja zatrzymywania rozpoczęła się o 18.00, a ostatni kierowca któremu zabezpieczono pojazd na poczet kary odjechał o 23 (czyli max 5 godzin)
2. Kierowcy są w trakcie wykonywania badań, czy skoro ich nie mają to nie powinni jeździć
3. Licencję posiada przewoźnik, a powinni oni bo to oni są przewoźnikiem
4. Nie posiadali właściwej licencji, którą wymaga prawo, a tłumacza się że mają, niestety nie właściwą
5. Faktury wystawione przez nich są zrobione przez firmę, którą ma np. zawieszoną działalność
I można by tak bez końca. Teraz Ci Panowie dostaną karę administracyjną od ITD na kwotę 14.000. Później dojdą postępowania karno-skarbowe. Również ZUS upomni się o swoje.
Konkurencja można nazwać firmę, którą świadczy usługi na zasadach i zgodnie z polskim prawem, a nie przestępców.

Co do pizzy. Zostali poczestowani z grzeczności. To chyba dobrze? Ale żeby lecieć z tym do pracy?

Hihihi 06:49, 25.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do PizzaDo Pizza

1 0

Ładnie wszystko ujołeś to teraz czas na tz. korporację Hallo Taxi ona też działa na tych samych zasadach tam też kierowcy bez licencji tylko z jakimś wątpliwej legalności papierkiem 12:09, 26.04.2019


DanDan

3 6

Pizza 100% w punkt. 06:59, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majkimajki

4 1

Jeden cymbał pisze i kilku wtóruje.... 07:15, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MistrzMistrz

5 2

Taksówki śmierdzą. Byle psy . Nigdy w życiu nie wsiada tych świń już. Wiele zawodów się skończyło teraz *%#)!& się tym ... sami skończcie. 09:56, 25.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

2 1

To zamów normalna taxi z korporacji.
W których niewali kadzidełkami i kierowca nie siedzi w klapkach albo w koszulce na ramiaczka 10:43, 25.04.2019


BolecBolec

3 1

Oddajcie nam Bolta! 15:55, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hond@[email protected]

3 0

Jak można tak *%#)!& innych tylko taksiarka może tak zrobić za robotę się wziąść i jeździć a nie trzy godziny pojeździć i biedny 16:55, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone