Zamknij
REKLAMA

Toruń: boją się tu puścić swoje dzieci! „Czy któreś ma złamać nogę?”

10:00, 22.04.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Park na Skarpie Fot. Redakcja

Toruń: boją się tu puścić swoje dzieci! „Czy któreś ma złamać nogę?”

Miasto buduje nowoczesne orliki, wymyślne place zabaw, ale nie potrafi zadbać o przegląd i remont już powstałych miejsc, gdzie przebywają nasze dzieci. Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który jest zaniepokojony stanem technicznym estrady w parku miejskim „Na Skarpie”, w sektorze Maciej w Toruniu. 

Zanim pozwolimy dziecku korzystać z huśtawek, drabinek, karuzeli, zjeżdżalni czy ścianki wspinaczkowej pamiętajmy, że nie każde musi być przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Potem obejrzyjmy je dokładnie zwracając uwagę na mocowanie do podłoża, wystające gwoździe, zadziory, obluzowane uchwyty i zaczepy, spróchniałe elementy z drewna, zanieczyszczenia w piasku. 

- Takie niebezpieczeństwa czekają na dzieci które chcą pokazać się na scenie amfiteatru jako aktorzy albo tancerze. Może odpowiednie służby zajęłyby się tym problemem? Chyba, że czekają aż rodzice będą zmuszeni żądać odszkodowanie za uraz nogi lub ręki jakie dziecko może się nabawić – pisze w liście do redakcji Czytelnik. 

Jednak czy nie powinno być tak, że jeśli już miasto stawia plac zabaw, czy akurat w tym przypadku – amfiteatr, powinno się zainteresować jego przeglądem technicznym, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia? 

- Czy w wydziale gospodarki komunalnej ktoś pracuje, czy może też strajkują? Email ze zdjęciami wysłany, a tu cisza, żadnej odpowiedzi, żadnej reakcji. Czekają aż jakiemuś dziecku stanie się krzywda - złamie nogę - i sprawa znajdzie się na wokandzie w sądzie o odszkodowanie? – pyta nasz czytelnik, który wciąż czeka na odpowiedź z urzędu miasta. 

Sprawę przekazaliśmy urzędnikom. 

[ALERT]1555658871196[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone