Zamknij
REKLAMA

Toruń: jedna z ulic w sąsiedztwie Olsztyńskiej doczeka się kapitalnego remontu

14:00, 14.04.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. MZD

Toruń: jedna z ulic w sąsiedztwie Olsztyńskiej doczeka się kapitalnego remontu

Toruńska firma PBDI S.A zajmie się przebudową trzech toruńskich ulic: Szczęsną, Ceramiczną i Ukośną. Kontrakt kosztuje ponad 5 mln zł i będzie realizowany przez najbliższe 12 miesięcy. Obecnie wykonawca organizuje zaplecze budowy i przygotowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu. Rozpoczęcie robót planowane jest w połowie maja.

Ulica  Ceramiczna zostanie przebudowana na odcinku od ul. Olsztyńskiej (bez skrzyżowani) do ul. Ukośnej. Prace będą prowadzone na odcinku ok 560m. W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, pętli autobusowej,  budowę zjazdów do posesji. Dla rowerzystów powstanie droga rowerowa. Po stronie południowej ulicy przewidziano budowę chodnika. W ramach inwestycji zostanie przebudowane oświetlenie drogowe,  kanalizacja deszczowa.

Ulica Ukośna, która zmieni swój wygląd na odcinku ok. 185m. W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Zaprojektowano również chodnik i budowę drogi rowerowej.  W ramach robót branżowych przewiduje się przebudowę oświetlenia drogowego, kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji elektroenergetycznych. Po ich przebudowie na wszystkich ulicach zostanie urządzona zostanie zieleń drogowa oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

Z kolei na ulicy Szczęsnej zostanie przebudowany odcinek ok. 110 m W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. W ramach przebudowy powstaną miejsca parkingowe i zjazdy do posesji. Na ulicy zostanie wybudowane oświetlenie i  kanalizacja deszczowa.

[ALERT]1555072452216[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TorrrTorrr

3 1

Ukośna powinna być połączona z Morwową/Równinną/Polną śladem dawnej kolejowej łącznicy Grębocin-Katarzynka. Jest gotowy tunel kolejowy pod torami na Olsztyn który zapewni bezkolizyjne połączenie Polnej z Olsztyńską. Wystarczy zrobić w samym tunelu zwężenie do jednego pasa z pierwszeństwem wyznaczonym znakami drogowymi. 09:57, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone