Zamknij
REKLAMA

Toruń: Jednostki pływające policji rozpoczęły służbę [ZDJĘCIA, WIDEO]

08:00, 25.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Toruń: Jednostki pływające policji rozpoczęły służbę na Wiśle [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policyjni „wodniacy” rozpoczęli dzisiaj sezon spuszczając na wodę swoje łodzie. Jak co roku, do późnej jesieni, będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na akwenach i w ich okolicach. Jednym z elementów ich niebezpiecznej służby jest również walka z przestępstwami i wykroczeniami z ustawy o rybactwie śródlądowym. 

W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi i stanem Wisły, policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu zwodowali łodzie służbowe. Tym samym toruńscy „wodniacy” zaczynają stałą służbę na akwenach naszego powiatu i będą ją pełnić do późnej jesieni.

Najnowsza z łodzi w garnizonie toruńskim została zwodowana w 2015 roku. To hybrydowa (łączy w sobie zalety pontonu i łodzi) motorówka Sportis, z zaburtowym dwustukonnym silnikiem Yamaha. Jest wyposażona między innymi w echosondę pozwalającą na obserwację ukształtowania dna i przedmiotów unoszących się w wodnej toni. Zanurzenie tego typu łodzi to niecałe 75 cm. Jednostka osiąga prędkość maksymalną około 80 km/h.

[WIDEO]1016[/WIDEO]

Na tej oraz pozostałych łodziach toruńscy „wodniacy” będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i w ich obszarze, walczyć z kłusownictwem rybnym, kontrolować jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegać skażeniom zbiorników wodnych.

[ALERT]1553342884436[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone