Zamknij
REKLAMA

Toruński Rower Miejski wróci?! Okazuje się, że to możliwe

12:00, 22.03.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Toruński Rower Miejski wróci?! Okazuje się, że to możliwe

Sprawa roweru miejskiego w Toruniu ciągnie się od kilkunastu miesięcy. Wszystko przez spór poprzedniego zarządcy, konsorcjum WIM System Sp. z o.o. i Arkus&Romet Group Sp. z o.o. z władzami miasta. Tym razem pojawiła się jednak nadzieja na zakończenie sprawy i ponowny start roweru

Sprawa ciąga się już po wielu instytucjach i sądach od dawna, ale tym razem poprzedni zarządca będzie miał ciężką drogę z odwołaniem się od sprawy. Krajowa Izba Odwoławcza poparła MZD w kwestii odrzucenia oferty konsorcjum. Choć i tę decyzję WIM System Sp. z o.o. i Arkus&Romet Group Sp. z o.o. mogą zaskarżyć do sądu to nie wstrzymuje to działań przetargowych i możliwości uruchomienia inwestycji w najbliższym czasie!

Przypomnijmy, że przetarg na Toruński Rower Miejski został ogłoszony w grudniu 2017r. a w styczniu 2018r. nastąpiło otwarcie ofert. Do przetargu przystąpiły  firmy BIKEU Sp. z o.o. oraz Nextbike Polska S.A. 

- Od tamtego czasu sprawa Toruńskiego Roweru Miejskiego była trzykrotnie rozpatrywana przez KIO, w tym raz trafiła do Sądu Okręgowego w Toruniu. Ponadto, w  czasie trwającego przetargu, MZD złożyło także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Konsorcjum.  Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Toruniu. - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD.

Pozytywną informacją dla torunian jest to, że rower może wrócić jeszcze tego lata!

- Czwartkowy wyrok KIO daje szanse na to, że jeszcze w tym roku pojedziemy rowerem miejskim. W tej chwili, w grze jest dwóch oferentów, tj. BIKEU Sp. z o.o. i Nextbike Polska S.A. To spośród nich komisja będzie dokonywała wyboru operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego- mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD . Na tym etapie, wykonawcom również służy odwołanie do KIO w terminie 10 dni od podjęcia decyzji o wyborze oferty. -Jeśli odwołania nie wpłyną, to zwycięska firma będzie miała 75 od podpisania umowy na uruchomienie systemu, co przy sprzyjających okolicznościach pozwoli korzystać z rowerów jeszcze w wakacje-dodaje Wiewiórski.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rowerykroweryk

2 2

Sezon na pedałowanie. Dawno temu, jeszcze za komuny, znany sprawozdawca sportowy komentując kolejne efektowne zwycięstwo etapowe legendarnego naszego kolarza, Ryszarda Szurkowskiego zachwycając się jego wspaniałym finiszem wykrzyknął tak cyt.; to bezspornie dziecko dwóch pedałów! Zapewne dzisiaj w czasie idiotyzmów czyli walki z tzw mową nienawiści miałby nie tylko proces w Polsce, lecz także UE nałożyłaby sankcje z art. 7. 08:09, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone