Zamknij
REKLAMA

Już nie sprawdzisz godziny na zegarze na placu Rapackiego! Co się z nim stało?

15:30, 23.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Pewnie wielu z Czytelników zauważyło już, że od dłuższego czasu brakuje zegara z kierunkami świata, który znajdował się na placu Rapackiego. Czy jeszcze wróci? 

Pytał o to ostatnio Wojciech Klabun, radny Prawa i Sprawiedliwości. 

- Dlaczego zdemontowany został zegar na placu Rapackiego? To element stałej architektury wrośnięty w przestrzeń, z którego chętnie korzystają mieszkańcy - zaznacza Wojciech Klabun. 

Zegar pojawił się na placu Rapackiego w 2007 roku i dla wielu torunian był czymś naturalnym do czego zdążyli już się przyzwyczaić. Co teraz?

- Zegar stanowił własność spółki Sport Premium z Warszawy. Obiekt stanął w tym miejscu na podstawie umowy dzierżawy zawartej przez miasto ze spółką w sierpniu 2007 na czas nieokreślony. W dniu 9 października firma złożyła pismo wypowiadające umowę dzierżawy z trzymiesięcznym terminem wypowiedzenia i zdemontowała zegar. Gmina nie miała wpływu na usunięcie zegara - wyjaśniają urzędnicy. 

Czekamy na Wasze sygnały. 

[ALERT]1548237392335[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

OnaOna

3 0

No po prostu tragedia! :p jak ja teraz będę żyć! 23:37, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PhoenixPhoenix

1 0

Fakt faktem, zegar w tym miejscu był jak długo pamiętam.
Tragedii niby nie ma, ale może warto by UM w ramach swojego budżetu postawił zegar na Rapackiego niejako wracając do tego, co znane jest mieszkańcom od dawna. 13:05, 24.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone