Zamknij
REKLAMA

Jest oświadczenie pracowników! "Wyrażamy głęboki niepokój..."

10:00, 21.01.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Los tej jednostki staje się ostatnio jednym z głównych tematów medialnych. Restrukturyzacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaproponowana przez władze uczelni może doprowadzić do likwidacji Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych. Pracownicy WPiSM zabrali dziś głos!

WPiSM, który powstał w 2009 roku ma spore sukcesy na tle naukowym i społecznym. To studenci związani z tym wydziałem zorganizowali takie akcje jak "WOŚP na WPiSM" a studenckie Radio Sfera składa się w większości z adeptów dziennikarstwa na UMK. 

Władze uczelni sprawiają wrażenie dość obojętnych na argumenty z zewnątrz. Wydział ma zostać podzielony i rozproszony. Nieoficjalnie pracownicy mówią, że "jest już pozamiatane" ale dalej walczą. 

Dziś opublikowali oświadczenie adresowane do profesora Andrzeja Tretyna, rektora UMK. Piszą w nim, że likwidacja Wydziału jest niesprawiedliwa, a walka z WPiSM z powodu małej ilości pracowników nie powinna mieć miejsca. Zwracają też uwagę na to, że mała liczba etatów związana jest z polityką władz uczelni, która nie chciała pomagać jednostce. "Czy zatem teraz mamy być ukarani za to, że jest nas mało?" - zwracają się do rektora pracownicy. 

Poniżej ich oświadczenie opublikowane na portalu Facebook. 

(FD)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone