Zamknij
REKLAMA

Zaczynamy ferie! Kierowcy - uważajcie na drogach!

16:00, 11.01.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
jill111/pixabay.com

Województwo kujawsko-pomorskie rozpoczyna dziś zimowe wakacje. Odpoczynek powinien być dobrze zaplanowany a trasa przemyślana. Warunki na drogach są bardzo złe i trzeba odpowiednia przygotować się do trasy!

Teren powiatu toruńskiego jest objęty komunikatem ostrzegającym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W regionie jest na drogach bardzo ślisko a warunki atmosferyczne (ciągłe wahania temperatury) mogą jeszcze bardziej skomplikować dotarcie do celu. Na naszych szosach może wystąpić zjawisko czarnego lodu. To pokrywa lodowa, która nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Szosa wydaje się czarna i bezpieczna a delikatna pokrywa lodowa przysłania asfalt. 

Opanowanie auta po wpadnięciu w taką pokrywę jest bardzo trudne i warto przemyśleć to przed naciśnięciem pedału gazu. Miejscami w województwie ma padać również niesprzyjający marznący deszcz. Utrudnienia są przewidywane w godzinach 16:00-23:00 ale to może nie być koniec utrudnień. 

Pamiętajcie również, że w innych rejonach Polski jest równie niebezpiecznie. W górach pokrywa śnieżna jest na tyle niestabilna, że poziom zagrożenia lawinowego utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Oznacza to, że plany na wyjście w góry trzeba przełożyć. Dobrze nie jest też w Europie. W Niemczech (np. w Bawarii) czy w Austrii kurorty są zasypane tak bardzo, że nie funkcjonują od dłuższego czasu.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone