Zamknij
REKLAMA

Czy Michał Zaleski naruszył prawo, publikując te zdjęcia na Facebooku?

10:00, 10.01.2019 | AŚ
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Agnieszka Bielecka

Kiedy wolno nam posłużyć się wizerunkiem innej osoby w naszej firmowej aktywności w Internecie? Jak ma się do tego wszystkiego RODO? I co ma do tego wszystkiego prezydent Torunia? - odpowiedzi na te pytania szuka trener prawa - Piotr Wódkowski, swoim filmie „RODO a ochrona wizerunku. Czy Prezydent Torunia Michał Zaleski naruszył prawo?”. 

Dla niewtajemniczonych chodzi tu o udostępnione zdjęcia dzieci z toruńskich domów dziecka, które zostały opublikowane na oficjalnym FB włodarza naszego miasta. 

Prezydent Michał Zaleski wykonał piękny gest. Pojawił się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w toruńskich domach dziecka i w czapce mikołaja przekazał podarunki dla dzieci. 

Fot. Facebook

Cała wizyta została skrzętnie zarejestrowana, a zrobione zdjęcia powiększyły facebookową fotogalerię prezydenta. Jednak nie wszystkim się to spodobało. Niektórzy zauważyli, że wizerunki dzieci nie powinny zostać udostępnione. 

- Prawo autorskie pozwala na rozpowszechnianie wizerunku bez zgody fotografowanej osoby, gdy wizerunek danej osoby jest tzw. „szczegółem większej całości” – np. relacji z takich właśnie „uroczystości”. Wizerunek jest jednak również daną osobową i jest chroniony przepisami RODO, a to że prezydent na swoim oficjalnym profilu tym przepisom podlega, pozostaje według mnie bezdyskusyjne – zaznacza Piotr Wódkowski. 

W całym tym zamieszaniu powinno chodzić przede wszystkim o dobro dzieci. Czy faktycznie może im grozić niebezpieczeństwo po opublikowaniu ich wizerunku na profilu FB, który polubiło 10 667 osób, a kolejne 10 914 użytkowników obserwuje to?

[WIDEO]935[/WIDEO]

Co sądzicie o całym zamieszaniu?

[ALERT]1547109990546[/ALERT]

(AŚ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

pecpec

1 3

Bez komentarza ................................... 10:15, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tralaalatralaala

5 1

nakręcanie zbytniego rozgłosu i szukanie taniej sensacji... ten cały fb filmik jest dość kontrowersyjny i chce wywołać szum w mediach - więcej wyświetleń na yt = więcej hajsu 10:52, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośtamKtośtam

5 1

Trener prawa...heh...dobre...czyli *%#)!& samozwaniec bez wykształcenia i kompetencji probuje wylansować się na byle sensacji...Żenada! 11:01, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PhoenixPhoenix

4 2

Obecnie nikt nie zwraca uwagi na to gdzie i z kim się fotografuje upubliczniając zarówno swój wizerunek, jak i innych, przypadkowo lub celowo sfotografowanych osób. Jednak, nie każdy sobie tego życzy by jego twarzą machać jak szmatą na portalach społecznościach czy w innych mediach. Ogólnie, to fotografie zawierające wizerunek konkretnych osób, nawet jeśli te stanowią tło, powinny być publikowane, niezależnie czy na oficjalnych profilach czy profilach prywatnych, za zgodą tychże osób, a w przypadku sprzeciwu, zdęcie nie powinno być publikowane lub dana osoba powinna być z niego usuwana lub zamazywana. 11:05, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xcxxcx

5 1

Nie powinien zamieszczać tych zdjęć. Dla dzieci to w pewnym sensie upokorzenie. 14:49, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TropTrop

2 1

Ja nie chcialbym bym ja lub moje dziecko było na cudzym zdjęciu i do tego upubliczniane! 19:42, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone