Zamknij
REKLAMA

Od 1 stycznia mieszkańcom tej części miasta przyjdzie żyć w innej rzeczywistości!

08:00, 02.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

W osiedlowym magazynie "Widok na Skarpie", prezes SM Na Skarpie, Wojciech Piechota, odniósł się do przejęcia przez administrację od nowego roku parkingów strzeżonych. 

Od 1 stycznia spółdzielnia przejmuje w użytkowanie od firmy Sadida wszystkie parkingi strzeżone na osiedlu Na Skarpie. Wielu mieszkańców zastanawia się, jak w ogóle będzie wyglądało to przejęcie. Poprzedni dzierżawca już zapowiedział, że z dniem 1 stycznie demontuje wszystkie urządzenia, łącznie ze szlabanami. 

Głos w sprawie zabrał w najnowszym numerze "Widoku ze Skarpy" prezes spółdzielni, Wojciech Piechota. Przyznaje, że na tę decyzję złożyło się kilka czynników, o których już wcześniej pisaliśmy, Mowa przede wszystkim o rachunku ekonomicznym. 

- Uważamy, że jeżeli dzierżawca może zarobić, to czemu nie wykorzystać tego, aby przyszłościowo zysk pozostał w spółdzielni. Dodatkowo odbieraliśmy bardzo dużo uwag, co do jakości świadczonych usług. Także nasza troska o utrzymanie wysokości opłat przez użytkowników parkingów w niezmienionej wysokości, ponieważ dzierżawca kierował pisma do spółdzielni, w których informował o konieczności podwyższenia opłat - wyjaśnia Wojciech Piechota. 

Umowy będą zawierane na dotychczasowych warunkach. Spółdzielnia ogłosiła przetarg na zakup, montaż urządzeń oraz szlabanów, a także na bieżący monitoring i ochronę parkingów. Wygrała go firma Solid Security. A jak będzie wygląda przejęcie parkingów w praktyce od pierwszego dnia? Czy mieszkańcy mają się czego obawiać i co z monitoringiem? 

- Prosimy użytkowników o wyrozumiałość, ponieważ z uwagi na fakt, że obecny dzierżawca odmówił nam zgody na wcześniejsze instalowanie kamer, prace związane z ich montowaniem będą sukcesywnie realizowane na poszczególnych parkingach od 1 stycznia. W tym czasie będzie pełna ochrona na zasadzie obsługi fizycznej przez pracowników Solid Security, także z systematycznymi patrolami. 

Ponadto spółdzielnia wprowadzi możliwość skorzystania z alkotestu, które będą dostępne u pracowników firmy Solid Security. 

[ALERT]1546249924985[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

KowalKowal

0 0

Firma Solid Security wogóle nie obsługuje tych parkingów administracja zrezygnowała z usług tej firmy. 20:10, 22.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OMGOMG

0 0

No i ? czy to jest najważniejszy wątek, czy walka z brakiem miejsc do parkowania? 10:46, 23.01.2019


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone