Zamknij
REKLAMA

Uwaga kierowcy! Spore zmiany na ważnym placu

08:00, 06.12.2018 | FD/materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Jedno z najbardziej newralgicznych miejsc na drogowej mapie Torunia doczekało się kompletnie odmienionej odsłony! Plac Chrapka doczeka się bezpiecznego rozwiązania dla kierowców!

 Na Placu znikną objazdy, asfaltowe przejazdy przez torowisko. Do ruchu zostanie udostępnione nowe rondo. Zmiany będą obowiązywały od najbliższego piątku ( 7.12) od godz. 9.00.

Będzie to istotna zmiana dla kierowców - zapowiada Jan Brzycki, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska S.A. Dla ruchu zostanie otwarty wlot od strony Gdańska, wylot w kierunku Bydgoszczy, a cały ruch zostanie skierowany w nowe rondo. - Tym samym wszystkie relacje ruchu zostaną otwarte, a kierowcy nie będą musieli już korzystać z objazdu przez Plac Pokoju Toruńskiego oraz przestaną funkcjonować przewiązki przez tory tramwajowe - dodaje Brzycki.

Wprowadzone od piątku zmiany pozwolą wykonawcy na rozpoczęcie prac rozbiórkowych oraz  ułożenie warstwy ścieralnej na wlotach, gdzie obecnie odbywa się ruch dwukierunkowy. Równolegle rozpoczną się  prace sieciowe na wlocie od strony placu Pokoju Toruńskiego.

Uwaga! W rejonie placu Chrapka nadal będą trwały prace budowlane, dlatego zostaną zastosowane ograniczenia prędkości i zawężenia do jednego pasa ruchu. 

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

hehehehehehe

3 5

Będzie tak bezpiecznie jak na pl. Hoffmana gdzie w tygodniu dochodzi do kilku kolizji? Brawo fachowcy z MZD!! 08:08, 06.12.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

lukaluka

4 1

Jak się nie umie jeździć po rondzie to nic dziwnego, że są kolizje. Tu na szczęście będzie rondo turbinowe i nie powinno być problemu z zajeżdżaniem drogi pojazdom jadącym prawym pasem przez tych chcących zjechać z ronda z lewego pasa.
10:16, 06.12.2018


voxvox

2 0

Kierowcy wyjeżdzający z ul Fałata jadą jak wariaci i powodują kolizje ,powinien być jeden pas wyjazdu z tej bocznej ulicy i skończyłyby się wyścigi .Wyjazd z Fałata jednym pasem i tylko na środkowy pas ronda i skończą się codzienne kolizje. 21:12, 06.12.2018


cipolożkacipolożka

3 0

Skoro toruńscy ( może napływowi ?) kierowcy są takimi cieniasami i nie znają miasta ,by pojechać inną drogą ,to może lepiej jechać busem ,tramwajem czy rowerem ? 09:31, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piotr1Piotr1

1 0

Hm, na tym rysunku nie widać żadnego ronda.. 19:57, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone