Zamknij
REKLAMA

Ile będzie zarabiał prezydent Zaleski? Radni zdecydują!

14:00, 05.12.2018 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Podczas jutrzejszej rady miasta radni zdecydują ile będzie zarabiał prezydent Michał Zaleski. Konkretna kwota ograniczona jest przepisami, ale nie będzie z pewnością niska.

Zasadnicze wynagrodzenie prezydenta to kwota od 3800 do 5000 złotych. Dodatek funkcyjny jaki otrzyma Michał Zaleski to 2100 złotych. Do tego jeszcze dodatek specjalny i 20% dodatku za wieloletnią pracę. 

Wszystkie te składowe stanowią zaproponowaną przez Konwent Seniorów Rady Miasta Torunia kwotę 10 940,00 zł brutto. Kwota nie jest żadnym zaskoczeniem - tyle Michał Zaleski zarabia od lipca, kiedy w życie wszedł rządowy projekt nakazujący obniżenie zarobków dla samorządowców. 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

KRZYSZTOFKRZYSZTOF

6 7

Śmieszna kwota dla Osoby mająca 200 tys miasto na głowie. 17:31, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

portfelportfel

3 4

Krzysztof! możesz dołożyć ze swoich! Płacić więcej? za wydawanie więcej niż wpływa do kasy! w żadnym biznesie nie ma takiej laby jak w miastach. Wydatki jak z pompy! płyną cały czas. A koszty można bezkarnie zwiększać ratując się deficytem. A zupełnym szczytem jest zysk spółek miejskich, bo to z naszych kieszeni. Ceny usług firm komunalnych powinny być tak skonstruowane, aby jak najmniej nasze portfele obciążać. Zaś księżycowe zarobki ich prezesów trzeba sprowadzić do poziomu niższego niż prezydent. 21:47, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone