Zamknij
REKLAMA

Rusza policyjna akcja. Więcej radiowozów na drogach

17:00, 14.08.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Policjanci z regionu będą prowadzić na drogach akcję "Bezpieczny sierpień 2018", związaną z długim sierpniowym weekendem. Akcja rozpoczyna się dziś i potrwa do czwartku.

Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP to okazja do wyjazdu na odpoczynek. Policjanci z regionu spodziewają się wzmożonego ruchu. Żeby nasze wyjazdy i powroty były bezpieczniejsze, na drogach będzie więcej patroli drogówki.

Akcja "Bezpieczny sierpień 2018" rozpoczyna się dziś i potrwa do czwartku.

- Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. W tym czasie na drogach spodziewać się należy, jak zawsze, większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali z oznakowanych radiowozów i z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz służbowych motocykli - informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci będą:

  • ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.    

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. - Przypominamy, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!  Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń! - przypominają policjanci.

Dziś w godz. 18-22 i jutro od godz. 8 do 22 na drogach całego kraju będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów powyżej 12 ton (poza autobusami).

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KkkKkk

1 0

Ale papcia motorem bede mogl palić? 13:23, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone