Zamknij
REKLAMA

Kiedy ruszy budowa pierwszego żłobka na lewobrzeżu?

15:30, 10.08.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Dwukondygnacyjny budynek przy trasie średnicowej Podgórza powstanie według projektu firmy Buden z Gdańska, fot. materiały Urzędu Miasta Torunia

145 dzieci w siedmiu oddziałach i 35 pracowników - tak będzie w żłobku na Stawkach, pierwszej tego typu miejskiej placówce na lewobrzeżu. Kiedy rozpocznie się budowa jej siedziby?

Magistrat przygotowuje się do budowy pierwszego miejskiego żłobka w lewobrzeżnej części miasta. Jego siedziba ma powstać przy ul. Andersa 21. Kiedy mogą się rozpocząć prace?

- Wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac planowane jest na jesień 2018 r. - informują urzędnicy z toruńskiego magistratu. - Budowa według planów zakończy się w pierwszej połowie 2020 r.

W żłobku powstanie docelowo siedem oddziałów, które przyjmą ok. 145 dzieci. Placówka zatrudni 35 osób. Dwukondygnacyjny budynek przy trasie średnicowej Podgórza powstanie według projektu firmy Buden z Gdańska. Powierzchnia zabudowy wyniesie ok. 1220 m kw, a użytkowa - ok. 2,2 tys. m kw.

Co zaplanowano w budynku? Na parterze znajdą się trzy oddziały, świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica, wózkownia,  kotłownia, toaleta i strefa kuchni. Dostępne będą trzy windy: dwie na użytek kuchni i jedna dla użytkowników budynku. Na pierwszym piętrze przewidziano zaś cztery oddziały, pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnię i magazyn środków czystości. 

W ramach tego samego zadania zostanie także urządzony teren wokół budynku. Do dyspozycji będzie tam m.in. plac zabaw, ciągi piesze i samochodowe oraz postoje dla aut. Teren zostanie ogrodzony i zyska oświetlenie. Według szacunków budowa żłobka pochłonie ok. 10 mln zł.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone