Zamknij
REKLAMA

16 instalacji, pięć parkingów i dodatkowe kursy MZK - zbliża się Skyway

09:30, 10.08.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum ddtorun.pl

Największy toruński festiwal - Bella Skyway Festival obchodzi swoje 10. urodziny. Organizatorzy spodziewają się tłumów, dlatego wprowadzają dodatkowe kursy autobusów i tramwajów MZK i otwierają parkingi dla aut.

Festiwal organizowany przez miasto rozpocznie się 21 sierpnia. Przygotowania do startu 10. edycji popularnej imprezy wkroczyły w decydującą fazę - organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby uniknąć korków.

- Apelujemy o to, aby w pierwszej kolejności korzystać z transportu publicznego - tłumaczy prezydent Michał Zaleski. - Dla turystów, którzy przyjadą do Torunia obejrzeć festiwalowe instalacje przygotowaliśmy parkingi buforowe.

Parkingów buforowych, które mają pomóc w rozładowaniu sytuacji drogowej w ścisłych centrum miasta, będzie pięć - przy cmentarzu komunalnym, Motoarenie, przed aulą UMK, przy Centrum Targowym Park oraz na Placu Cyrkowym.

- Parkingi będą funkcjonować od godz. 18. Bilet parkingowy w cenie 5 zł upoważnia pięć osób do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej od 18 do 00.30 - wyjaśnia Krzysztof Przybyszewski. - Przygotowaliśmy także więcej kursów tramwajów i autobusów.

Tramwaje linii nr 1 i 5 kursować będą co 7,5 minuty, a w szczycie komunikacyjnym nawet co 3 minuty. Uruchomiona zostanie także specjalna linii BSF, która kursować będzie na trasie cmentarz-centrum.

Ze względu na festiwalowe atrakcje od godz. 18. cała al. Solidarności zostanie wyłączona z ruchu - autobusy m.in. linii nr 10, 20, 27, 31 i 32 pojadą objazdami.

W trzech miejscach w centrum ustawione będą karetki, w których potrzebujący znajdą fachową pomoc. Zorganizowano także 14 ruchomych patroli. Wszystkie te punkty będą oznaczona na mapach, jakie rozdawane będą w trakcie trwania Bella Skyway Festival.

Co znalazło się w programie jubileuszowego Skywaya? Torunianie i turyści będą mogli podziwiać w sumie 16 instalacji i imprez towarzyszących. Organizatorzy nie zdradzają jednak wszystkiego, co znalazło się w programie.

- Przygotowaliśmy m.in. największą instalację w historii Skywaya. Ogniowe show będziemy mogli podziwiać na ruinach zamku krzyżackiego i w fosie zamkowej. Na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego włoscy artyści pokażą laserowy mapping, to jedyna płatna atrakcja festiwalowa - zdradza Krystian Kubjaczyk z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Festiwal rozpocznie się 21 sierpnia i potrwa sześć dni.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

hehehehehehe

2 0

A jak ktoś wjedzie do Torunia Łódzką albo Poznańską to gdzie ma zostawić auto? 16:04, 10.08.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ToruniakToruniak

1 0

Chyba najlepiej dojechać nowym mostem na plac cyrkowy. Stary most pewnie będzie zakorkowany. 10:11, 16.08.2018


TTTT

0 0

Stary most w tym czasie będzie zamknięty 03:17, 21.08.2018


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone