Zamknij
REKLAMA

Gorący weekend pełen świetnych imprez. Co polecamy?

12:30, 10.08.2018 | Opr. AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Świętować będzie toruński piernik, o dobry nastrój zadba m.in. zespół Kobranocka. Zastanawiacie się co robić w weekend? Specjalnie dla Was mała ściąga! [POLECAMY]

Święto pachnące cynamonem i imbirem

Święto Toruńskiego Piernika rozpocznie się w piątek, ale kulminację obchodów zaplanowano na sobotę (11 sierpnia), w specjalnym namiocie na Błoniach Nadwiślańskich trzech szefów kuchni pokaże jak w nietypowy sposób można kulinarnie wykorzystać słodki symbol Torunia.

Wieczorem kulminacją obchodów będą koncerty - dla torunian zagra m.in. Daria Zawiałow i Pablopavo i Ludziki a także Novika. Dokładny program znajdziecie tutaj.

Teatr na Rynku Nowomiejskim

W ramach trwającego Festiwalu Teatrów Ulicznych w piątek i sobotę na nowym rynku zobaczymy wyjątkowy spektakl "Monsters" w wykonaniu rosyjskiej grupy Mr Pejo’s Wandering Dolls.

- „Moonsters” to liryczne i zabawne, interaktywne przedstawienie wykonywane w fascynujących strojach i maskach. Pełne odniesień do dzieciństwa, otwiera nową przestrzeń dla gry wyobraźni. Na ulicy pojawia się grupa stworów z innej planety, przynosząc ze sobą swój specjalny „porządek snu”. Spacerują, poszukując spadających gwiazd. Jednocześnie próbują poznać miasto i jego mieszkańców, wprowadzając tym samym atmosferę beztroskiego snu i marzeń - poleca Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Spektakle w oba dni startować będą o godz. 21.

I na 5 i na 10 km

Zapaleni miłośnicy sportu będą mogli spróbować swoich sił i przebiec "Nocną Dychę Kopernikańską". Bieg organizowany jest w Toruniu już po raz kolejny, ale w tym roku biegacze będą finiszować w innym miejscu.

Kobranocka na barce

W niedzielę na Bulwarze Filadelfijskim zaplanowano koncert toruńskiego zespołu - Kobranocka. Formacja z Torunia w wyjątkowo wakacyjnym otoczeniu wyśpiewa swoje największe przeboje. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, początek zaplanowano na godz. 18.

(Opr. AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone