Zamknij
REKLAMA

Pod biurem ministra Ardanowskiego będą bronić pszczół

09:30, 12.07.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Jedna z pierwszych decyzji nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi bardzo oburzyła aktywistów działających na rzecz ochrony przyrody. Jan Krzysztof Ardanowski zezwolił na używanie zabójczych dla pszczół pestycydów. "Bez pszczół, nie będzie nas!" - grzmią przeciwnicy tej decyzji i zapraszają na protest.

Zezwolenie na używanie zabójczych dla pszczół pestycydów bardzo poruszyło część społeczeństwa. O sprawie poinformował Greenpeace.

- Jan Krzysztof Ardanowski właśnie zezwolił na stosowanie w rzepaku pestycydów toksycznych dla pszczół - neonikotynoidów. Zaprzepaścił tym samym wieloletnie starania Polski na rzecz ochrony owadów zapylających. Jego poprzednik, Krzysztof Jurgiel, kilkukrotnie odmówił wydania podobnej zgody. Choć naciski firm agrochemicznych w sprawie uchylenia zakazu stosowania neonikotynoidów trwały od wielu lat, żaden polski minister dotychczas nie uległ presji lobby - czytamy na facebookowym fanpage'u Greenpeeace Polska.

Na reakcję niezadowolonych z tej decyzji nie trzeba było czekać zbyt długo - o godz. 18 zamierzają spotkać się pod biurem posła przy Piekarach.

- W odpowiedzi na haniebne działanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który dopuszcza stosowania oprysków z zabójczych dla pszczół neonikonitydów, spróbujemy uświadomić ministrowi, jak ważne są dla nas pszczoły. I jak bardzo nie po drodze nam z lobby nawozowym. Zapraszamy was pod biuro poselskie Ardanowskiego na Piekarach. Zabierzcie ze sobą białą i żółtą kredę. Żadnych przemówień, działania performatywne - zapraszają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu za Facebooku zadeklarowało kilkanaście osób, zainteresowanie łącznie wyraziło 60 torunian.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

taki obraz wasztaki obraz wasz

5 6

Halo DDToruń. A może byście napisali DLACZEGO Ardanowski wydał taką decyzję? Może warto by poszperać w sieci albo napisać maila do ministra? Ale po co? przecież to wymaga czasu i pracy, a wy wolicie szybkie i "rzetelne" dziennikarstwo. Wstyd... 09:46, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

perforperfor

3 7

Przeperformencowane móżdżki! z greenpeaców. 09:50, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

3 2

A tak się cieszyli, że minister z regionu.... 12:47, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pszczołapszczoła

2 6

Darujcie to sobie najemnicy! jakim to prawem trutnie chcą protestować w obronie pszczół? Krzyczcie, blokujcie budowę zamczyska w Puszczy Noteckiej. 13:34, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuhahaBuhaha

3 3

Zboczone gendery z z wyższej szkółki deprawacji młodzieży .Wzięły się za pszczoły.Chodzi o jakies zboczenie. Może ktoś wyjaśni. 15:49, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone