Zamknij
REKLAMA

Rektor UMK popiera pomysł Gowina, co na to studenci?

15:30, 12.06.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wydały specjalne oświadczenie, w którym pozytywnie wypowiadają się o planowanej reformie szkolnictwa wyższego. Nieco inaczej o "ustawie 2.0" wypowiadają się studenci, którzy wczoraj protestowali pod rektoratem.

Władze UMK w specjalnym oświadczeniu przyznają, że ustawa ministra Gowina niesie za sobą wiele szans dla tych uczelni, które chcą ugruntować swoją pozycję.

- Nowa ustawa jest szansą dla tych ośrodków, które nie boją się zmian, chcą osiągać coraz wyższą pozycję naukową, mają ambitne cele rozwoju oraz wolę i potencjał, by je zrealizować. Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest takim ośrodkiem. Naszym celem jest budowa uczelni badawczej liczącej się w międzynarodowym obiegu naukowym. Władze UMK są przekonane, że Konstytucja dla Nauki pomoże nam w jego realizacji. Całą naszą społeczność będzie czekać ambitne zadanie przygotowania i wdrożenia konsekwentnego programu zmian, nieraz zasadniczych, ale bardzo potrzebnych. Będzie to wymagać od nas odwagi w przejmowaniu odpowiedzialności za własny rozwój - czytamy w treści oświadczenia, które podpisali rektor i prorektorzy UMK.

Innego zdania jest część środowiska akademickiego, która wczoraj protestowała pod rektoratem.

- W myśl tej ustawy ma zostać powołana rada uczelni, w której większości mają zasiadać osoby spoza środowiska naukowego. To forma wywierania nacisku przez lokalne środowisko polityczne a może nawet władze centralne - wyjaśniał jeden z protestujących w rozmowie z Radiem PiK.

[ZT]15403[/ZT]

Niestety protestu nie można uznać za frekwencyjny sukces - w przeciwieństwie do innych miast w Toruniu zaniepokojenie zmianami wyraziło jedynie kilkanaście protestujących osób.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

roman_roman_

2 0

A ci protestują czy są za? :)
wskfit.pl/studia-torun-lubicz/

A może wystarczy wysłać przelew i dyplom dostarczy kurier:)?

STUDIA DLA SPORTOWCÓW ? trenujesz, jesteś czynnym zawodnikiem klubu, zobacz jakie ułatwienia czekają na Ciebie !

1. Indywidualna organizacja studiów

Studentowi może zostać przyznana indywidualna organizacja studiów, zwana dalej ?IOS?.

IOS jest przyznawany na okres trwania roku akademickiego.

Dziekan ma prawo przyznać IOS studentowi w następujących przypadkach:

1) przewodniczącemu Samorządu Studenckiego Uczelni,

2) studentowi, który uprawia sport wyczynowy w zorganizowany sposób, w sekcji klubu sportowego,

3) studentowi, samotnie wychowującemu dziecko lub będącemu w trudnej sytuacji losowej.

Student ustala z prowadzącymi poszczególne zajęcia indywidualny sposób realizacji i rozliczania planu studiów w danym roku akademickim a także uzgadnia terminy zaliczeń i egzaminów, po czym przedkłada Dziekanowi do zatwierdzenia indywidualną organizację studiów.

2. On-line dla IOS

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom studentów, mających przyznaną Indywidualną Organizację Studiów, Uczelnia od sesji zimowej 2014/15 uruchomiła platformę egzaminacyjną moodle wskfit.

Istnieje możliwość zaliczenia przedmiotów bez konieczności dojazdu do Uczelni. Zaliczenie/ egzamin odbywać się będą w czasie wybranym przez Państwa podczas sesji egzaminacyjnej, zgodnie z organizacją studiów dla poszczególnych kierunków i roczników w roku akademickim 2015/16.

Po zalogowaniu się na platformę uzyskacie Państwo dostęp do testów egzaminacyjnych (zamkniętych lub otwartych w zależności od formy zaliczanego przedmiotu).

Po rozwiązaniu testu zamkniętego otrzymacie Państwo natychmiastowy wynik, przy testach otwartych ocena zostanie podana przez wykładowcę w Państwa dzienniku.

Po zdanych egzaminach pozostaje jedynie kontakt z wykładowcą w celu uzupełnienia wpisów w indeksie oraz karcie okresowych osiągnięć studenta.

10:16, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone