Zamknij
REKLAMA

Okolice pl. Chrapka już nabierają docelowego kształtu

14:00, 16.05.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Jak wyglądają postępy prac na pl. Chrapka i w jego pobliżu? Obecnie prace koncentrują się na południowej jezdni ul. Przy Kaszowniku. Pojawiły się na niej już pierwsze warstwy nawierzchni i krawężniki.

Na początku kwietnia drogowcy wyłączyli południową jezdnię ul. Przy Kaszowniku. W ostatnich tygodniach sporo udało się tam już zrobić. Ta część przebudowywanego układu drogowego w pobliżu pl. Chrapka nabiera już docelowego kształtu. 

Po rozbiórce wysłużonej nawierzchni - na wysokości dworca PKS i stawu Kaszownik - zostały przebudowa kolizje energetyczne i teletechniczne. Wykonano też dolne warstwy konstrukcyjne jezdni. Na wlocie zachodnim ronda ustawiono zaś krawężniki.

Równolegle na wylocie w kierunku pl. Pokoju Toruńskiego trwa budową kolektora deszczowego. Po jego wybudowaniu rozpoczną się w tym miejscu roboty drogowe.

- Rozpoczęliśmy układanie kabla, który będzie zasilać nową sieć trakcji tramwajowej - mówi Daniel Kurowski, kierownik budowy z firmy Skanska, która jest generalnym wykonawcą tej inwestycji. - Jeszcze w tym miesiącu planujemy rozpoczęcie prac na ul. Warneńczyka - wylot na Gdańsk. Rozpoczną się tam prace rozbiórkowe oraz budowa nowej jezdni.

Prace na pl. Chrapka i w jego okolicach mają potrwać do 26 marca 2019 r. Pochłoną ponad 20 mln zł. Inwestycja jest realizowana z unijnym dofinansowaniem.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

tgfvghvftgfvghvf

0 0

Ankieta: dojazd z Wrzosów do centrum (powiedzmy dworzec PKS) i na odwrót. W związku z utrudnieniami związanymi z przebudową zarówno Chełmińskiej jak i pl Chrapka którą opcję polecacie:
A. Chełmińską mimo utrudnień
B. Grudziądzką i pl. Chrapka mimo utrudnień
C. Legionów
D. Św Józefa - Sienkiewicza - Kraszewskiego
E. ? 08:28, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone