Zamknij
REKLAMA

Zakopower, Farben Lehne i Grzegorz Hyży - oto gwiazdy juwenaliów

14:00, 15.05.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Robert Berent

Od piątku to studenci będą rządzić w grodzie Kopernika. Juwenalia 2018 mają być inspirowanie przyszłością. Podczas dwudniowej imprezy wystąpi w sumie ośmiu wykonawców, nie zabraknie popowych idoli czy gwiazd disco polo.

"Futuralia" rozpoczną się w piątek o godz. 17. Wtedy to prezydent Torunia przekaże przewodniczącej samorządu studenckiego UMK klucze do miasta. Po oficjalnych życzeniach i przemowach studenci zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i w barwnym korowodem pomaszerują do miasteczka uniwersyteckiego.

Wspólne zdjęcie pod Kopernikiem to juwenaliowa tradycja, fot. Tomasz Berent

Największą popularnością wśród studentów cieszą się juwenaliowe koncerty. W piątek zagrają dla nich: Bisz/Radex, Hurt, Grzegorz Hyży i zespół Afterparty. Zabawa, oficjalnie, zakończy się ok. 2 w nocy.

W piątek pod scenę uczestnicy będą wpuszczani już o 19.30, pierwszy koncert zaplanowano na 20. Drugi dzień juwenaliów rozpocznie Farben Lehre. Tego dnia zagrają także: Kampi, Zakopower i Bob One.

Po części koncertowej do wczesnych godzin porannych zaplanowano klubową imprezę w Od Nowie.

Juwenalia to jednak nie tylko koncerty - zaplanowano w sumie ok. 30 wydarzeń plenerowych. Dokładnych informacji szukajcie tutaj.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

??

1 0

Kampi??? Serio?? Chyba raczej Kamp! 06:15, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gwiazdygwiazdy

0 0

A Jopp, omnistudent, to nie gwiazda?
30 imprez plenerowych= 29 żebraków i coś tam jeszcze. 07:10, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bb

2 0

a nie czasem farben lehre??? 07:12, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????

0 0

Stały, dominujący od lat motyw, akcent; żebractwo. To jak widać szczyt inwencji; puszka i bieganie, żebractwo przy samochodach. Dowcipne! prawda! i jakie pomysłowe.
Ilu z nich słyszało, a jeszcze gorzej zna choć pierwsze strofy tej pieśni hymniczno/pohulankowej pochodzącej od wagantów i studentów 'Gaudeamus igitur...'? może ci, którzy uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego.
Puszeczka na datki, butelka z piwem i kiepska, nędzna polszczyzna zasyfiona wulgaryzmami, to dominujący akcent tych dni.
Infantylne stroje, zero inwencji, a przecież można dziś dosłownie za grosze z niczego skomponować dowcipne, oryginalne przebranie.
Bezklasowość na poziomie ich kultowego klubu 'Kotłownia'. 07:39, 19.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone