Zamknij
REKLAMA

Kolejna okazja, żeby się pozbyć większych śmieci

14:00, 16.04.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania

Robicie wiosenne porządki? W najbliższą sobotę będzie okazja, żeby pozbyć się śmieci o większych gabarytach, np. starych mebli lub dywanów. MPO uruchomi mobilne punktu odbioru takich odpadów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zachęca do udziału w kolejnej odsłonie "Wiosennych porządków z MPO". W najbliższą sobotę zostaną uruchomione cztery punkty, gdzie będzie można oddawać wielkogabarytowe i niebezpieczne odpady. 

- W sobotę 21 kwietnia w czterech punktach Torunia będzie można nieodpłatnie oddawać wielkie gabaryty, czyli stare meble, dywany, kołdry, rowery - zapowiada Piotr Rozwadowski, prezes MPO. - Będziemy też przyjmować odpady niebezpieczne, takie jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, chemikalia, akumulatory, baterie. Warto na wiosnę pozbyć się z mieszkań czy piwnic niepotrzebnych rzeczy.

Mobilny punkt odbioru odpadów będzie znajdował się w następujących miejscach:

  • godz. 9-10.30 - sklep Intermarche, ul. Niesiołowskiego 25,
  • godz. 11.30-13 - sklep Intermarche, ul. Ugory 4,
  • godz. 14-15.30 - Centrum Handlowe Plaza, ul. Broniewskiego 90.

Odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne będą też nieodpłatnie przyjmowane w godz. 9-15.30 w siedzibie spółki przy ul. Grudziądzkiej 159. Podobną akcję miejska spółka zorganizowała w ubiegłym roku. Wówczas udało się zebrać ponad 13 ton odpadów.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PhoenixPhoenix

6 0

No cóż... pozostanie mi wstawić starą lodówkę do autobusu MZK, potem się przesiąść z nią na tramwaj by dojechać do Plazy, bo po lewobrzeżnej stronie miasta nie przewidziano zbiórki.
Tylko... czy to coś nowego, że UM zapomniał o mieszkańcach lewej strony Wisły? 14:22, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone