Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Będą latać nad Toruniem z kamerami

09:30, 16.04.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Od wtorku rozpoczną się tzw. loty fotogrametryczne nad Toruniem, które są wykonywane m.in. do tworzenia map. Potrwają one aż do końca maja.

O lotach fotogrametrycznych nad Toruniem poinformował oficjalny serwis miejski torun.pl. Będą się one odbywać między 17 kwietnia a 31 maja. Wykona je tarnowska firma MGGP Aero. Wszystko ma się odbywać zgodnie z przepisami. Każdy lot będzie uzgadniany wcześniej z dyżurnym Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

"Loty będą wykonywane z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i nie powinny odbywać się bezpośrednio nad miejscami przeprowadzania imprez masowych i zgromadzeń publicznych. Pilot statku powietrznego ponosi odpowiedzialność za decyzję o wykonaniu lotu oraz jego poprawność, zgodnie z obowiązującym prawem (zwłaszcza prawem lotniczym)" - czytamy na torun.pl.

Fotogrametria jest wykorzystywana przy tworzeniu map. W geodezji służy jako pomoc przy pomiarach dużych obszarów i odległości. Jest też jedną z metod wyznaczania wysokości obiektów.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

lotnicylotnicy

4 12

Czyżby nielotom z partii od ciepłej wody, karuzel vat.owskich, ....! już się znudziło stąpanie po ziemi? I postanowili zagospodarować to co nad nami? , aby tam propagować swój nowy przekaz, program schetyno'lubnauer. Czyżby liczyli na nowy elektorat? I cóż zaoferują jaskółkom, jerzykom , skowronkom? Lenza, Myrchę, Szojringową zamiast muszek, meszek, komarów. A może skrobanki, aborcję zamiast lęgów? 10:11, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone