Zamknij
REKLAMA

Eksperci od dzielenia się zjechali do Torunia. To już trzeci taki zjazd!

08:00, 14.04.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Rozpoczął się III Ogólnopolski Zjazd Foodsharingu. O idei zapoczątkowanej w Niemczech będą rozmawiać osoby zaangażowanie w prowadzenie 11 Jadłodzielni funkcjonujących w całej Polsce.

Otwarcie pierwszej toruńskiej Jadłodzielni było wielkim wydarzeniem - funkcjonuje ona do dzisiaj, a poza tym udało się otworzyć dwie kolejne.

[ZT]9369[/ZT]

Idea dzielenia się, aby marnować jak najmniej jedzenia przyświecała nie tylko toruńskim aktywistom. W tej chwili w całym kraju funkcjonuje prawie 30 Jadłodzielni. Przedstawiciele 11 przyjechali do Torunia, aby dzielić się swoimi doświadczeniami. Rozpoczął się III Ogólnopolski Zjazd Foodsharingu.

- Uważamy, że potrzeba działania w temacie ograniczenia marnowania żywności, uświadamiania potrzeby dzielenia się i edukowania o ograniczonych zasobach Ziemi jest ogromna. I dlatego nie poprzestajemy tylko na otwieraniu kolejnych Jadłodzielni - przyznają organizatorzy zjazdu.

W programie zjazdu poza rozmowami i wymianą doświadczeń znalazło się także zwiedzanie fortu IV i ognisko.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

przerost formyprzerost formy

1 5

Czyżby kolejny przerost formy nad treścią? Jakie będą tego koszty tego ...odkrywania świata? Kolejny przełom na miarę Mikołaja Kopernika?
Dzielenie się z innymi! z bliżnimi! Pomoc. Stare jak świat! I od dekad, bez rozgłosu czyni to np. Caritas! Siostra Chmielowska. Bez fanfar, zjazdów, jazgotu medialnego. A tu patrzajcie! rozdali kilka kanapek!, parę ciuszków! i już fanfary, zjazdy! na temat tak oczywisty jak podzielić się z potrzebującymi.
Proponuję na tak pomne wydarzenie 5 -cio gwiazdkowy hotel, hostessy, raut! transmisję, ordery.
17:53, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jezus ChytrusJezus Chytrus

3 0

@przerost formy - a mierzyłeś sobie dziś temperaturkę? stolec w normie? paciorek odmówiłeś? jezeli nie, to szybciutko, szybciutko 12:53, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!

0 0

spec od ekstramentów wyspał się po upojnej nocy w baranim czy innym łbie i znów grzebie w ulubionym miejscu. 22:36, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone