Zamknij
REKLAMA

Wymiana rur na dużą skalę. Gdzie czekają nas roboty?

13:00, 15.04.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

Wodociągowcy przygotowują się do kolejnego dużego kontraktu. Chodzi o wymianę ponad 11 km sieci wodociągowej i 2 km sieci kanalizacyjnej. Kiedy rozpoczną się prace?

"Wymiana sieci kanalizacyjnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie Torunia" to kolejny duży projekt realizowany przez Toruńskie Wodociągi w ramach trzeciego etapu "Gospodarki wodno-ściekowej na terenie Torunia" (dawna ISPA). Wodociągowcy szukają wykonawcy dla tego kontraktu. Na razie jednak nie mają szczęścia.

W tym tygodniu został unieważniony przetarg na wykonawcę tego zadania. Zgłosił się tylko jeden oferent - konsorcjum firm Inżbud i Alfa. Swoje usługi wycenił na 17,2 mln zł brutto. Tymczasem miejska spółka chciała wydać na ten cel 11,4 mln zł. Szykuje się więc powtórka przetargu.

W ramach tego kontraktu Toruńskie Wodociągi chcą wymienić ponad 11 km sieci wodociągowej i ponad 2 km sieci kanalizacyjnej. Gdzie? W różnych częściach miasta. Prace potrwają dwa lata.

Wymiana sieci wodociągowych jest przewidziana m.in. na ul. Chrobrego, Szosie Okrężnej, Gagarina, Łukasiewicza, Podgórskiej, Matejki, Kościuszki, Broniewskiego, Słowackiego. Dzięki niej poprawi się m.in. jakość wody. Prace kanalizacyjne będą zaś prowadzone m.in. na ul. Wodociągowej, Kościuszki (od ks. Gogi do Batorego), Czarlińskiego, Dekerta, Rydgiera, św. Jóżefa i Chrobrego.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

lilulilu

15 0

Znowu będą ryć świeżo wyremontowane chodniki, ścieżki rowerowe i ulice. Po każdym takim ryciu nawierzchnia nie została odtworzona prawidłowo!!! Nikt tego nie sprawdza. Fuszerka jednym słowem. Ktoś te remonty planuje? 13:39, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie_wierzenie_wierze

8 0

przecież połowa tych ulic była gruntowanie przebudowywana max 5 lat temu? Nie można było kur... wtedy? 17:29, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MzdopaMzdopa

7 1

Pamietajcie tylko zeby studzienki zrobic 4 cm ponizej jezdni, zeby wszystkie ulice jednolicie wygladaly i nadal mozna bedzie bawic sie w omijanie. 21:03, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone