Zamknij
REKLAMA

Zapowiada się zagorzała dyskusja - o religii i państwie

18:00, 15.04.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Gośćmi kwietniowego spotkania Klubu Obywatelskiego będą: jezuita ojciec Wacław Oszajca i dominikanin ojciec Paweł Gużyński. Czy możemy spodziewać się gorącej debaty na temat związków państwa z Kościołem?

O. Wacław Oszjaca to były redaktor naczelny "Przeglądu Powszechnego", publikował także m.in. w "Gazecie Wyborczej" czy "Gościu Niedzielnym". Jest znany z działalności akademickiej i literackiej - pisze wiersze.

Paweł Gużyński to dominikanin znany m.in. z anteny Religia.TV, obecnie prowadzi swojego bloga w serwisie NaTemat.pl. Obaj panowie przyjęli zaproszenie na kwietniowe spotkanie Klubu Obywatelskiego w Toruniu. Obaj związani są z Toruniem: Oszajca był duszpasterzem akademickim, a Gużyński pochodzi z grodu Kopernika.

- Nasi goście to osoby duchowne, filozofowie. Porozmawiamy o relacjach kościoła z państwem. Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy na nie osoby reprezentujące różne poglądy. Tylko wtedy możemy liczyć na naprawdę emocjonującą dyskusję - zaprasza poseł Arkadiusz Myrcha.

Spotkania klubu będą odbywały się systematycznie, raz w miesiącu, do wakacji. W maju zaproszeni goście mają rozmawiać o kulturze i jej finansowaniu i wspieraniu przez państwo.

Poniedziałkowe spotkanie (16 kwietnia) rozpocznie się o godz. 18 w Sali Malinowej Dworu Artusa. 

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

dltdlt

2 1

Kolejna reklama Belzebuba. 20:58, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!

2 1

Brakuje tylko zawieszonego Lemańskiego, bpa Pieronka i żmijowisko kompletne. 21:34, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fotkafotka

1 0

a który to Oszajca? ten ze skraja? były towarzysz Adam. 10:14, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

0 0

Zagorzała dyskusja? Ta jest możliwa wtedy, gdy debata jest pluralistyczna i zaprasza się gości o różnych poglądach. Tu mamy osoby o zbieżnych stanowiskach. Więc nie będzie debaty, a jedynie potakiwanie sobie. 12:44, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ich trzechich trzech

0 0

Trzech belzebubowatych nie może gwarantować różnorodności. Proponuję uzupełnić o arka pasożyta oraz bredzińskiego. pluralizm zapewniony. 15:00, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone