Zamknij
REKLAMA

Ta osiedlowa ulica przejdzie generalny remont

08:00, 13.02.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Kasprowicza, Lelewela i Hallera - to niektóre ulice, gdzie w tym roku pojawią się drogowcy, fot. depositphotos

Wkrótce rozpocznie się remont kolejnej osiedlowej ulicy na Bydgoskim. Tym razem przyszedł czas na naprawę ul. Kasprowicza.

Toruńscy drogowcy właśnie ogłosili przetarg na kapitalny remont ul. Kasprowicza. Firmy zainteresowane realizacją tego zadania mogą się zgłaszać do Miejskiego Zarządu Dróg do końca lutego.

- Obecnie nawierzchnia ulicy Kasprowicza, choć asfaltowa, jest bardzo zniszczona - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZK. - Do jezdni przylegają obustronne chodniki, które wymagają naprawy. Na końcu ulicy - na wysokości ul. Łukasiewicza - znajduje się plac manewrowy o nawierzchni betonowej.

Remont obejmie cały odcinek liczący ok. 200 m - od ul. Fałata do placu manewrowego. W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników. W planach jest też przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Jakie plany remontowe na ten rok mają toruńscy drogowcy? Na kapitalną naprawę dróg będą mieć 9 mln zł. Z tej puli zostaną odnowione fragmenty ulic: Hallera (od Jasnej do Idzikowskiego), Kościuszki (skrzyżowanie z ul. Batorego wraz z wydłużeniem lewoskrętu w kierunku Szpitala Miejskiego), Ligi Polskiej (od Konstytucji 3 Maja do Szosy Lubickiej) i Kołłątaja (od Podgórnej do trasy średnicowej).

Remonty przewidziane są również na ulicach: Lelewela (od Legionów do Kołłątaja), Zaszpitalnej (od Jęczmiennej do Międzymurza), Prądzyńskiego (od Studziennej do Sobieskiego), Gazowej (od Traktorowej do Inżynierskiej), Słowackiego (nawierzchnia jezdni od Konopnickiej do Lindego).

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KamilKamil

1 1

Kiedy były prowadzone konsultacje? 08:31, 13.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

takijatakija

0 0

Ulica przejdzie remont a nie przebudowę. te dwa pojęcia są sobie różne. remont polega na wymianie nawierzchni (często tylko warstwy ścieralnej, która jest z czasem zniszczona) + zmiana kostki na chodnikach i zjazdach. W przypadku inwestycji dopiero możemy mówić o przebudowie i zmianie zagospodarowania terenu. mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. 18:33, 13.02.2018


TomekGTomekG

0 0

Super sprawa , ale co z drugim odcinkiem Kasprowicza od Fałata do Broniewskiego ,tam jest jeszcze gorzej, dziura na dziurze, wszystko rozjechane przez samochody dostawcze i do tego 8-mio miejscowy parking pod blokiem z kilkuset mieszkańcami??????????? 20:47, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone