Zamknij
REKLAMA

Tutaj przydałoby się łatanie. "Uważajcie na tę dziurę"

15:30, 12.02.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Minusowe temperatury w nocy i dodatnie w dzień sprzyjają powstawaniu dziur w jezdni. - Ciekawe, kiedy drogowcy zauważą dziurę na skręcie z pl. To-Mi-To w ul. Odrodzenia? - pyta nasz Czytelnik.

Czytelnik w mailu nadesłanym pod koniec ubiegłego tygodnia do naszej redakcji zwrócił nam uwagę na sporej wielkości dziurę, która pojawiła się niedawno na skręcie z pl. To-Mi-To w ul. Odrodzenia.

- Ciekawe, kiedy drogowcy zauważą w końcu dziurę na skręcie z pl. To-Mi-To w ul. Odrodzenia? - pyta nasz Czytelnik. - Przecież chodzi o ścisłe centrum miasta. Chyba nie tak to powinno wyglądać.

Ten sygnał przekazaliśmy toruńskim drogowcom. Jezdnia zostanie niezwłocznie naprawiona. Zauważone na toruńskich ulicach dziury możemy zgłaszać do Miejskiego Zarządu Dróg - do godz. 15 pod tel. 56 66 93 132,133 i 137. Po tej godzinie, w nocy, weekendy i w święta dyżuruje pogotowie drogowe - tel. 19633. Zgłoszenie można przesłać też mailem: [email protected]

Obecna pogoda - minusowe temperatury w nocy i dodatnie w dzień - sprzyjają powstawaniu dziur. W dzień woda dostaje się w szczeliny i pęknięcia w nawierzchni, a w nocy podczas zamarzania zwiększa objętość, co powoduje pękanie i odrywanie się asfaltu.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

lilulilu

2 0

A skąd te pęknięcia? Czyż nie z fuszerki, która często ma miejsce i widać ją już na świeżo wyremontowanych drogach? 21:27, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone