Zamknij
REKLAMA

Zrywają nawierzchnię, demontują krawężniki i wycinają drzewa. Gdzie to?

06:30, 07.12.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Prace na ul. Turystycznej potrwają 15 miesięcy, fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Rozpoczęła się przebudowa ul. Turystycznej. Na odcinku od Księżycowej do Dożynkowej ruszyła rozbiórka starych krawężników i wysłużonej nawierzchni. Zaraz na placu budowy pojawią się frezarki. Planowana jest też wycinka drzew.

Przebudowa ul. Turystycznej stała się faktem. Jedna z najgorszych w tej chwili w Toruniu tras wylotowych zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Ligi Polskiej do granicy miasta. W tej chwili prace koncentrują się na odcinku pomiędzy ul. Księżycową a Dożynkową.

- Rozpoczęliśmy od rozbiórki starych krawężników i nawierzchni, potem frezowanie i wycinka drzew. W dalszej kolejności planujemy roboty branżowe - mówi Jakub Radwan, kierownik robót z firmy Eurovia, która jest generalnym wykonawcą tej inwestycji.   

Utrudnienia? Zamknięty odcinek ul. Turystycznej można ominąć, korzystając z objazdu wyznaczonego ulicami: Turystyczną, Księżycową, Światowida, Szczęśliwą i Na Przełaj. Autobusy MZK poruszają się tą samą trasą.

- Zamiennie za przystanek „Dożynkowa” w kierunku centrum zostały wyznaczone tymczasowe przystanki na ul. Dożynkowej przed ul. Światowida dla linii nr 23 i 39 oraz na ul. Światowida przed ul. Dożynkową dla linii nr 46 i 01 - informuje magistrat. - W kierunku Złotorii powstał tymczasowy przystanek na ul. Światowida przed Dożynkową dla wszystkich linii. Przystanek „Księżycowa” w kierunku Złotorii jest zlokalizowany na Księżycowej.

Linia nr 23 w związku z objazdami kursuje według zmienionego rozkładu jazdy. Jednocześnie przystanki „Turystyczna” i „Wieżowa” stały się postojami „na żądanie”.

Przebudowa ul. Turystycznej potrwa 15 miesięcy. Prace będą podzielone na sześć etapów. W drugim z nich drogowcy zajmą się odcinkiem od ul. Dożynkowej do Gościnnej. Kolejnym będzie fragment ul. Turystycznej od Gościnnej do granic miasta. W ostatnich dwóch etapach przebudowywane będzie skrzyżowanie ul. Ligi Polskiej z Turystyczną, gdzie powstanie rondo.

Jezdnia ul. Turystycznej zostanie poszerzona do 7 m. Wzdłuż niej zaplanowano chodnik i drogę rowerową. Modernizację przejdzie też osiem skrzyżowań, dzięki czemu układ drogowy będzie czytelniejszy i bezpieczniejszy. Ułatwi też włączanie się do ruchu z osiedlowych uliczek. Przebudowy doczekają się też zatoki autobusowe i pętla autobusowa. Powstaną nowe odcinki kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Ulica zyska też nowe oświetlenie i zieleń.

Inwestycja pochłonie blisko 7,3 mln zł, z czego 4,4 mln zł wyniesie unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

PhoenixPhoenix

1 0

Dziwne trochę jest to, że większość remontów, wykopów itp. robione jest o tej porze roku, gdzie za chwilę śnieg spadnie i rozbabrane jezdnie będą leżały odłogiem.
Eh... byle do wiosny. 09:22, 07.12.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Piękny ToruńPiękny Toruń

0 0

Inwestycje rozpoczyna się wraz z zakończeniem przygotowania dokumentacji i zapewnieniem środków. Jeśli pochodzą z dofinansowania nigdy nie wiesz kiedy zakończą się procedury bo to nie zależy od inwestora czyli tu, miasta. Tego nie da się zaplanować z dużą dokładnością. 07:30, 08.12.2017


PhoenixPhoenix

0 0

I dziwnym trafem większość tego typu inwestycji wypada akurat na zimę? 15:50, 08.12.2017


QwertQwert

0 0

W końcu ! Ta wylotówka to istne piekło dla pojazdów 19:35, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone