Zamknij
REKLAMA

Sadzą drzewa na Fosie. "Czy nie jest na to za zimno?"

08:00, 07.12.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Jeszcze pół roku temu na Fosie Staromiejskiej rosły okazałe klony. W ich miejsce pojawi się lipa drobnolistna i klony srebrzyste, fot. Tomasz Berent

Kontynuowane są nasadzenia drzew w różnych częściach Torunia. Prace są prowadzone m.in. na Fosie Staromiejskiej, gdzie pojawi się 13 klonów srebrzystych i jedna lipa drobnolistna. - Czy nie jest na to za zimno? - martwi się nasza Czytelniczka.

Nasza Czytelniczka z uwagą śledzi wymianę drzew w centrum Torunia i jego bezpośrednim otoczeniu. - Po wycince na Fosie Staromiejskiej zrobiło się pusto - mówi mieszkanka Bydgoskiego. - Na szczęście rozpoczęły się nasadzenia zastępcze na tej uliczce. Czy nie jest jednak na to za zimno? Poranki są już zimne. Czy te drzewa przyjmą się w nowym miejscu?

[ZT]10848[/ZT]

- Pora roku na nasadzenia jest dobra - wyjaśnia Szczepan Burak, dyrektor magistrackiego wydziału środowiska i zieleni. - Przymrozki nie mają żadnego negatywnego znaczenia. Te drzewa są zabezpieczone i mają rozwiniętą bryłę korzeniową.

Gdzie trwają nasadzenia? Na wspomnianej Fosie Staromiejskiej w zamian za wycięte w tym roku drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych, pojawi się 13 klonów srebrzystych i jedna lipca drobnolistna. Prace są prowadzone także na ul. Uniwersytecka (tam sadzonych jest 19 jarzębów pospolitych), Słowackiego i Mickiewicza (15 lip drobnolistnych).

W ostatnim tygodniu listopada 2017 r. posadzono 11 kasztanowców różowych przy ul. Bydgoskiej na wysokości Urzędu Stanu Cywilnego, a także na terenie rekreacyjnym przy ul. Fałata. Jednocześnie trwają też zabiegi pielęgnacyjne i sanitarne na drzewach znajdujących się w pasach drogowych lub zieleńcach. Chodzi m.in. o usunięcie jemioły i posuszu, przycinane konarów, gałęzi i odrostów. Takie regularnie prowadzone zabiegi - jak tłumaczą miejscy urzędnicy - mają poprawić tzw. stan fitosanitarny drzew.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

do czytelniczkido czytelniczki

3 14

czytelniczko, włóż barchany! a, o te drzewa się nie martw. A co na to wszystko głowny dendrolog miejski Cichowicz? 08:13, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

papier ściernypapier ścierny

8 15

kompletny brak profesjonalizmu albo gównoburza ... najpierw larum ... wycinają.... potem co to będzie co to będzie .... betonowa pustynia...... następnie co to za nasadzenia ... jakaś lipa ... dosłownie i nie ... teraz za zimno ..................ten lewacki styl krytykowania wszystkiego weźcie się do profesjonalnego pisania i nie trzepcie na kilogramy teksty bez prostego sprawdzenia w necie kiedy robi się nasadzenia drzew..... 09:53, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

0 0

Oczywiście , ze jest za pózno sadzimy do 8-10 listopada !Nie słyszałem większych bzdur. 06:33, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone