Zamknij
REKLAMA

Dawna pralnia na Starówce odzyska dawny blask, a w środku... [WIZUALIZACJE]

15:30, 06.12.2017 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Prace budowlane ruszą w przyszłym roku. Fot. Rockfield

Wkrótce ruszy modernizacja dawnej pralni garnizonowej przy ul. św. Jakuba. Inwestor szuka już chętnych na luksusowe lofty z widokiem na Starówkę i Bulwar Filadelfijski.

Szansę na zmianę oblicza zaniedbanej nieruchomości na wschodnim skraju Starówki dostrzegł deweloper Rockfield. Inwestycją reklamowaną jako "Grand Bulvar" debiutuje w Toruniu, ale prezes zarządu odpowiadał wcześniej w naszym regionie za realizację ponad 20 projektów mieszkaniowych.

Rockfield dopełnił już niezbędnych formalności, dostał też zielone światło od miejskiego konserwatora zabytków. Na swojej stronie internetowej pochwalił się kilkoma wizualizacjami. Nieruchomość zdaje się być w dobrych rękach. Za projekt odpowiada pracownia Rafała Mysiaka, zwycięzcy konkursu architektonicznego Bryła Roku 2013. Nagrodę otrzymał za przekształcenie stuletniej łódzkiej elektrociepłowni w nowoczesne centrum kultury EC1.

Echa tej koncepcji widać też w "Grand Bulvar". Zgodnie z wytycznymi konserwatora pracownia uszanowała historyczny kształt nieruchomości, ale ostatnią kondygnację ożywiła czarną blachą "na rąbek". Natomiast deweloper zupełnie od zera postawi w jego sąsiedztwie pięciokondygnacyjny budynek o ceglanej elewacji.

Przedsprzedaż mieszkań w już ruszyła. Do wyboru jest 40 lokali o powierzchni od 41 do 195 m kw z tarasami sięgającymi nawet 127 m kw. Ceny? Inwestor ich nie zdradza, ale celuje w zamożniejszych klientów. Jest jednak pewny, że bez problemu znajdzie chętnych. 

Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku i potrwają dwa lata.

- Przedsięwzięcie polega na renowacji oraz rozbudowie istniejącego obiektu do łącznej powierzchni blisko 4 tys. m kw. wraz z podziemną halą garażową - mówi Patrycja Maklakiewicz, doradca klienta w Rockfield.

To nie jest jedyna inwestycja, która ma przywrócić tej części Starówki dawny blask. W 2016 r. deweloper Apro Investment ukończył budowę Apartamentów św. Jakuba.

(MT)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone