Zamknij
REKLAMA

Jeden chętny do kierowania TAK-iem. Co z Artusem i Zamkiem?

11:00, 06.12.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum ddtorun.pl

Po dwa chętne podmioty zgłosiły udział w przetargu dotyczącym kierowaniem miejskimi instytucjami kultury: Dworem Artusa i Zamkiem Krzyżackim. Sytuacja wydaje się jasna, tylko jeśli chodzi o Toruńską Agendą Kulturalną.

Zamiast rozpisać konkursy na stanowiska dyrektorów: TAK-u, Dworu Artusa i Zamku Krzyżackiego, magistrat postanowił ogłosić przetargi. Skąd taka decyzja? Aby więcej podmiotów i instytucji mogło powalczyć o kierowanie tymi jednostkami - tłumaczyli urzędnicy.

[ZT]12796[/ZT]

Poznaliśmy chętnych do kierowania trzema instytucjami. Sytuacja jest jasna tylko w przypadku Toruńskiej Agendy Kulturalnej - w przetargu zgłosiła się jedynie jedna firma: Sport & Art. Promotion Sp. z o.o., ul. Kozacka 10/28. Spółka zarejestrowana została w listopadzie przez Krystiana Kubjaczyka, dotychczasowego dyrektora instytucji.

Po dwóch chętnych jest w przypadku Dworu Artusa i Zamku Krzyżackiego. O kierowanie Dworem Artusa powalczy: Artushof Marka Pijanowskiego (dyrektora CK Dwór Artusa) oraz Agnieszka Brzezińska, dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Cena jest jednym z głównych kryteriów ostatecznej oceny kandydatów, stanowi aż 40 procent. Oferta Brzezińskiej jest tańsza niż ta, którą przygotowała firma Marka Pijanowskiego. Brzezińska wyceniła swoją ofertę na 342 tys. zł. Pijanowski na 346 tys.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Zamku Krzyżackiego - o kierowanie instytucją będzie ubiegać się jej dyrektor Andrzej Nowicki, ale ofertę w przetargu przygotowała też Fundacja Biuro Kultury, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. O ile oferta Nowickiego jest znacznie tańsza (243 tys. zł), to animatorzy fundacji (oferta za prawie 310 tys. zł) nacisk postawili na działania edukacyjne i warsztaty.

Nowicki zaproponował po jednym takim wydarzeniu rocznie, Biuro Kultury 20 w 2018 roku, a następnie więcej o dwa rocznie do 2020.

Do końca roku powinniśmy dowiedzieć się, kto pokieruje trzema instytucjami.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Michał17Michał17

1 0

I etatów w miescie mniej. Instytucja kultury moze byc tansza. Nowe podmioty to oczywiscie mozliwosc na powiew swiezosci i nowych pomyslow. Ale jak czyta sie uzasadnienie takiego a nie innego postepowania w wyborze takiej drogi wyboru podmiotu zarzadzajacego to przychodzi na mysl tylko jedno - ma byc jak najtaniej i jednoczesnie jak najefektywniej, najspektakarnie i najefektownie. Czekam na disco polo w Dworze Artusa, rozbudowane kino zamkowe i artystyczno-sportowe wydarzenia organizowane przez TAK. 17:07, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone