Zamknij
REKLAMA

Jak pozyskać pracowników ze Wschodu?

14:00, 14.11.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to cykl spotkań i warsztatów, na których przedsiębiorcy mogą znaleźć wiele użytecznych dla siebie informacji, fot. depositphotos

"Okno na Wschód" - to spotkanie biznesowe i warsztaty, na których przedsiębiorcy dowiedzą się nie tylko, jak pozyskać pracowników zza naszej granicy. Podczas tego wydarzenie będzie też mowa o możliwościach współpracy gospodarczej z krajami poradzieckimi.

Piątkowa odsłona trwającego w Toruniu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapowiada się bardzo ciekawie. Tego dnia warto się wybrać w godz. 10.30-14 do Business Link Toruń przy ul. Łokietka 5 (Młyny Toruńskie). Zaplanowano tam m.in. spotkanie biznesowe, w którym wezmą udział dyplomaci z państwa azjatyckich.

Na zaproszenie Fundacji Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. prof. Czesława Mojsiewicza i toruńskiego Centrum Wsparcia Biznesu - które jest koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - w tym wydarzeniu wezmą udział: Bakhrom Babaev, ambasador Uzbekistanu, Denis Yessentayev, ambasador Kazachstanu, Emil Aghaahmadov, II sekretarz ambasady Azerbejdżanu i Li Chengyao, II sekretarz ds. handlowych ambasady Chińskiej Republiki Ludowej.

- Są to warsztaty związane z kontaktami z rynkami Azji Centralnej - mówi Marta Milde, koordynatorka ŚTP w Centrum Wsparcia Biznesu. - Często przedsiębiorcy szukają pracowników zza wschodniej granicy. Podczas warsztatów będą mogli nawiązać kontakty międzynarodowe i pozyskania informacji na temat pozyskiwania pracowników.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z możliwościami, szansami i perspektywami, a także warunkami współpracy handlowej i inwestycyjnej z krajami poradzieckimi. Spotkanie będzie składać się z czterech modułów, podczas których będzie mowa m.in. o etykiecie biznesowej i uwarunkowaniach społecznych. Zostaną też pokazane sukcesy lokalnych przedsiębiorców, którzy współpracują z partnerami z krajów poradzieckich.

Co jeszcze nas czeka w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości? W środę w Business Link o godz. 9 ruszają warsztaty "Finanse na rozwój firmy". Będzie można się dowiedzieć, jak pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy wsparcie pomostowe dla młodych przedsiębiorców. W czwartek zaś - też o godz. 9 w Business Link - będzie można zapoznać się z programami użytkowymi i platformami administracji publicznej. Chodzi m.in. o ePuap, portal obywatel.gov.pl, PUE ZUS, e-Deklarację czy program Płatnik (wersja 10.01.001).

Na warsztaty można się zapisywać elektronicznie: [email protected]. Więcej informacji o ŚTP na stronie www.torun.direct. Portal "Dzień Dobry Toruń" jest patronem medialnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

iuhjkghjiuhjkghj

7 0

oni maja naszych zatrudniać a nie obcych, mają podnieść pensjea nie je obniżać... :/ 22:07, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

3 0

Ja wam powiem jak dostać wartościowego dobrego polskiego pracownika - zaoferować mu godziwą uczciwą pensję za jego uczciwą pracę. Po co warsztaty... żeby się dowiedzieć jaki ryż lubi wyzyskiwany pracownik że wschodu? 09:23, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhhhEhhh

2 0

A może warsztaty o tym jam zatrudniać Polaków? Bo takie są bardziej potrzebne obecnie. 12:34, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone