Zamknij
REKLAMA

Ruszają w podróż dookoła świata. Pierwszy przystanek: Brazylia!

11:00, 14.11.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Adriana Andrzejewska i Mikołaj Kuras dziś o godz. 14.45 wsiądą w autobus i do Torunia wrócą dopiero za 12 miesięcy. Podróż dookoła świata była wielkim marzeniem dziennikarki Polskiego Radia i fotoreportera. Zabierają ze sobą flagę miasta i województwa oraz wiele pozytywnego nastawienia.

Adriana i Mikołaj od kilku lat są parą. Połączyła ich wspólna pasja do podróżowania, od zawsze marzyli, żeby zwiedzić cały świat. W końcu zdecydowali się urzeczywistnić swoje największe pragnienie. Założyli blog Rok Włóczykija i ruszają w podróż dookoła świata. Pierwszym przystankiem ich podróży będzie Brazylia. Za pośrednictwem bloga i serwisów internetowych Polskiego Radia będzie można śledzić ich wyprawę.

- Jednym z bohaterów mojego pierwszego reportażu będzie Mikołaj Kopernik, bo okazuje się, że i w Brazylii można znaleźć ślady jego działalności - przyznaje Adriana Andrzejewska. - Tych reportaży radiowych będzie powstawało sporo, zamierzamy także kręcić filmiki, które będzie można zobaczyć na stronie internetowej Polskiego Radia.

Przygotowania do podróży życia trwały bardzo długo. Trzeba było pomyśleć o wszystkim. Udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i już w środę para torunian wsiądzie do samolotu i poleci do Rio de Janeiro. Chcą, żeby inspirowały ich ludzkie historie i magia miejsc, które odwiedzą. Dlatego zaplanowali tylko pierwsze punkty swojej wielkiej podróży. 

- Nie zaplanowaliśmy całego roku! Nie mamy też mapy miejsc, jakie koniecznie chcemy odwiedzić. Po powrocie do Polski będę ciągle robić reportaże radiowe, może będę mądrzejsza o doświadczenia, jakich nabiorę przez te 12 miesięcy - dodaje Andrzejewska.

Reportaże Andrzejewskiej uzupełnią zdjęcia Mikołaja Kurasa.

- Biorę aparat ze sobą, ograniczyłem ilość sprzętu, ale zdjęcia będę robił cały czas. Nie mam żadnych oczekiwań co do podróży, liczę na to, żeby nic złego nam się nie stało - zdradza Mikołaj Kuras. 

Relacje z podróży życia Ady i Mikołaja można śledzić na bieżąco na stronie internetowej Blogu Włóczykija (tutaj). Powrót do Torunia zaplanowali na listopad 2018 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

WmWm

1 0

Kogo to obchodzi niech jada w *%#)!& 15:24, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jahah Jahah

1 0

Co to za podróż skoro polowe już zrobią z polski do Brazylii najszybszym transportem !?!?? Wsiądźcie do auta, ruszyć dupę, rowerem, promy i tak podbić ziemie a nie. Każdy *%#)!& tak potrafi 16:19, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone