Zamknij
REKLAMA

Drzewa idą pod topór. "Teraz będzie tu łyso"

06:30, 14.11.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Wycinka ruszyła w poniedziałkowy poranek, fot. nadesłane

Na wniosek miejskich urzędników są wycinane dwa drzewa na ul. Grudziądzkiej. To topole o obwodzie pnia 240 i 120 cm. - Teraz będzie tu łyso - żali się nasz Czytelnik.

O wycince drzew, która rozpoczęła się dziś przed południem, poinformował nas Czytelnik z ul. Grudziądzkiej. Chodzi o topole rosnące pomiędzy budynkami Grudziądzka 38 a 40.

- W tej części miasta nie ma zbyt wielu drzew - zwraca uwagę mieszkaniec ul. Grudziądzkiej. - Szkoda, że wycinane są kolejne. Teraz na osiedlu zrobi się naprawdę łyso. Czy można jeszcze zmienić tę decyzję?

Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, zgodę na tę wycinkę wydał urząd marszałkowski na wniosek magistrackiego wydziału gospodarki komunalnej. Tych prac już nie można powstrzymać.

- Te drzewa są wycinane w związku z zachwianą statyką i uszkadzaniem chodnika - tłumaczy Szczepan Burak, dyrektor miejskiego wydziału środowiska i zieleni. - Topole w miejscach publicznych - zwłaszcza takich rozmiarów - stanowią zagrożenie. Wydział gospodarki komunalnej czekał na decyzję o usunięciu topól, bo będzie tam przeprowadzać remont chodnika.

Czy pojawią się tam inne drzewa? W tym roku nie ma na to szans. Być może stanie się to w 2018 r. Urzędnicy muszą się najpierw rozeznać, czy mogą się tam pojawić nowe nasadzenia.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Jacek1987Jacek1987

11 6

To chyba jakiś żart??? Wyciąć duże zielone drzewa ponieważ uszkadzają dwie płytki chodnika? To miasto coraz bardziej przypomina betonową pustynię ale powyższy argument za wycinką już ścina z nóg. Nie dość że mamy raptem jeden duży park (o który miasto niestety nie dba i nawet nie potrafi kosić trawę czy grabić liści) to jeszcze z przestrzeni miejskiej usuwa się kolejne drzewa z banalnych powodów. 07:32, 14.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bubabuba

2 2

doczytaj... "Te drzewa są wycinane w związku z zachwianą statyką i uszkadzaniem chodnika - tłumaczy Szczepan Burak, dyrektor miejskiego wydziału środowiska i zieleni. - Topole w miejscach publicznych - zwłaszcza takich rozmiarów - stanowią zagrożenie." 08:58, 14.11.2017


gfsdggfsdg

7 3

i bardzo dobrze że usuwają te stare drzewa. miasto zaczyna w końcu przypominać miasto. stare drzewa wymieniane sa na młode i o to chodzi. obecne stare drzewa były sadzone za czasów gdy grudziądzka była małą uliczką a nie taką jezdnią dwujezdniową. mądrze przygotowany drzewostan będzie atrakcją i pomocą a nie utrapieniem.
co do parku to do tej pory nie wymieniono nawierzchni tam gdzie mieli to zrobić. jest tylko nowa w widocznym miejscu reszta to dziury 09:14, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smutnysmutny

3 0

i to te drzewa nad szczęśliwą kolekturąw której ktoś skreślił 13 milionów.. 09:58, 14.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HAHA

1 0

I naprawdę myślisz, ze skreślił dlatego, bo rosły gan drzewa? Hahahaha 19:19, 14.11.2017


adamtoruniakadamtoruniak

0 0

juz jak tak wszedzie chetnie wycinaja w wiekszosci zdrowe drzewa to zapraszam na kujawska wzdłuż Trampa nooo chyba ze czekaja na tragedie jak suche drzewo przewroci sie na czlowieka idacego chodnikiem lub w aucie... 22:39, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone