Zamknij
REKLAMA

Tu niepełnosprawni będą rozwijać zdolności twórcze

15:00, 13.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Na razie powstają fundamenty obiektu. Łącznie będzie on liczyć 1,1 tys. powierzchni, fot. Tomasz Berent

Blisko 4 mln zł pochłonie budowa środowiskowego domu samopomocy przy ul. Storczykowej. W obiekcie, który ma być gotowy w październiku 2018 r., niepełnosprawni i seniorzy będą mogli rozwijać swoje zdolności twórcze. Ale nie tylko.

Środowiskowy dom samopomocy, który właśnie powstaje przy ul. Storczykowej, to kolejna miejska inwestycja z myślą o niepełnosprawnych i osobach starszych. Nowa placówka będzie oferować usługi o charakterze dziennym. Torunianie będą mogli tam rozwijać swoje zdolności twórcze. Na miejscu będzie zapewniona opieka lekarska i rehabilitacyjna.

- W obiekcie o powierzchni ok. 1,1 tys. m kw. znajdą się pomieszczenia związane z realizacją tego typu funkcji, czyli pracownie twórcze, ale też gabinety, przestrzeń rehabilitacyjna, część administracyjna i socjalna umożliwiająca spożywanie posiłków - wylicza Marcin Maksim, dyrektor magistrackiego wydziału inwestycji i remontów.

Przy budynku powstanie również zewnętrzny ogród, który będzie służyć rekreacji. Obiekt ma być gotowy do października 2018 r. Obecnie trwają prace przy fundamentach parterowego obiektu. Większość z nich jest już zabetonowana. Użyto do tego ok. 70 m sześc. betonu. Wkrótce wykonawca przystąpi do prac izolacyjnych i zacznie wznosić ściany budynku.

Miasto za ten projekt zapłaci blisko 4 mln zł. Wykonawcą prac jest toruński zakład budowlany Kułaczkowski.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018