Zamknij
REKLAMA

Na tej ulicy będzie miesiąc poślizgu. Dlaczego?

18:00, 13.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Na ul. Działowej zostało jeszcze sporo do zrobienia, fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Trudne warunki atmosferyczne, bardzo wysoki poziom wód gruntowych i nieprzewidziane kolizje z sieciami energetycznymi - to główne powody opóźnienia prac na ul. Działowej w Grębocinie.

Według pierwotnych planów drogowcy mieli ukończyć prace na ul. Działowej jeszcze w tym miesiącu. Chodzi o pierwszy etap budowy drogi na odcinku od Strugi Toruńskiej do ul. Kresowej. Tego terminu nie uda się jednak utrzymać.

Zakres prac na ul. Działowej jest bardzo szeroki. Realizację robót utrudniają m.in. niekorzystne warunki atmosferyczne, bardzo wysoki poziom wód gruntowych i nieprzewidziane kolizje z sieciami energetycznymi, które muszą być usunięte przed budową drogi. To wszystko przełoży się na późniejsze ukończenie tego zadania. Nowy termin został wyznaczony na koniec października.

- W tej chwili realizowane są roboty na odcinku od Strugi Toruńskiej do łącznika ul. Działowej - tłumaczy Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Tutaj prace muszą wykonać przede wszystkim Toruńskie Wodociągi, które układają kanalizację deszczową. Dopiero potem rozpocznie się tzw. korytowanie i budowa nawierzchni.

Po przebudowie na ul. Działowej pojawi się nawierzchnia z kostki betonowej. Po obu stronach powstanie chodnik, a dla poprawy bezpieczeństwa zostaną zastosowane tzw. wyniesione skrzyżowania. - Takie skrzyżowania charakteryzują się podniesieniem ich „tarczy” do poziomu chodników przy jezdni. Wymusza to na kierowcach ograniczenie prędkości pojazdów - dodaje Wiewiórski.   

Prace pochłoną prawie 865 tys. zł. Są realizowane w ramach wieloletniego programu budowy i modernizacji sieci dróg lokalnych.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018