Zamknij
REKLAMA

Ogród Muzyków będzie jeszcze piękniejszy

12:00, 13.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
W tej chwili wykonawca zajmuje się przebudową alejek okalających Ogród Muzyków, fot. Tomasz Berent

Na teren między ulicami Chopina, Bydgoską i al. 500-lecia - nazywany Ogrodem Muzyków - wjechał ciężki sprzęt. Najpierw zmieni się nawierzchnia alejek, a następnie pojawią się elementy małej architektury m.in. ławki, poidełka dla ptaków. Ale to nie wszystko.

Kolejny skwer nabierze uroku. Po Dolinie Marzeń przyszedł czas na sąsiadujący z nią Ogród Muzyków, czyli teren między ul. Chopina, Bydgoską a al. 500-lecia. Właśnie trwają tam prace, dzięki którym ten obszar będzie przyjaźniejszy dla odwiedzających.

W pierwszej kolejności wykonawca - firma Hosta Group z Grębocina - zajęła się rozbiórką starej nawierzchni na alejkach i pracami ziemnymi. Na traktach pojawi się kostka bazaltowa i betonowe płyty chodnikowe. Nowa nawierzchnia - z płyt chodnikowych - pojawi się też na schodach.

Po zakończeniu tych robót rozpocznie się montaż elementów małej architektury. A będzie ich sporo. Pojawią się m.in. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, budki lęgowe i poidełka dla ptaków. Odnowiony zostanie też pomnik Stanisława Moniuszki (od niego i okalającej ten teren ul. Chopina wzięła się nazwa "Ogród Muzyków"). Monument zostanie oczyszczony i uzupełniony o brakujące elementy - żeliwne słowiki. Szczególną atrakcją będzie muzyczny plac zabaw wyposażony w takie sprzęty jak, m.in. Grand Marimba, Congas, Tembos, Tubullar Bells, Harmony, Babel Drums, itp.

Przewidziano również prace ogrodnicze, które będą polegać m.in. na wycince drzew, krzewów, wykonaniu trawnika, nasadzeniu drzew, krzewów i traw ozdobnych. Cały skwer zyska też nowe oświetlenie. Prace potrwają do 21 listopada. Pochłoną nieco ponad milion złotych.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018