Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Drewniany mostek nad Drwęcą w remoncie

15:00, 12.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Do 18 września kładka będzie nieczynna dla pieszych i rowerzystów, fot. Tomasz Berent

W poniedziałek rozpoczął się remont drewnianego mostka nad Drwęcą łączącego Kaszczorek ze Złotorią. Konstrukcja została zamknięta dla ruchu pieszego i rowerowego. Do kiedy potrwają prace?

O pogarszającym się stanie drewnianej kładki łączącej Kaszczorek ze Złotorią wielokrotnie alarmowali mieszkańcy. Zwracali na to uwagę również kilka miesięcy temu toruńscy radni w swoich wnioskach kierowanych do prezydenta Torunia. Remont, który rozpoczął się w poniedziałek, jest odpowiedzią na te sygnały.

- Naprawa objęła pokład drewniany. Jest to element, po którym odbywa się ruch - tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Wiele jego części spróchniało, inne zostały zdewastowane, a nawet nadpalone.

W trakcie prac mostek jest zamknięty zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Drogowcy zalecają w najbliższych dniach poruszanie się betonowym mostem na Drwęcy - między Kaszczorkiem a Złotorią. Prace potrwają do 18 września.

Co dalej z kładką na Drwęcy? W 2015 r. na zlecenie MZD spółka Pracownie Inżynierskie Socha opracowała koncepcję zawierającą trzy warianty przebudowy mostka. Ten dokument ma zostać wykorzystany przy projektowaniu nowej konstrukcji. Władze Torunia rozważają wpisanie tego zadania do przyszłorocznego budżetu miasta. Przebudowa ma zostać poprzedzona konsultacjami społecznymi. Będzie wymagała także zawarcia stosownego porozumienia między miastem a Gminą Lubicz dotyczącego współfinansowania.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

SkatorSkator

2 0

Odpowiednie drewno i odpowiedni montaż. Nic więcej nie trzeba. Po prostu obecne wykonanie było partactwem (drewniane poprzeczki przybite gwoździami! ? najgłupsze rozwiązanie z możliwych w przypadku konstrukcji, która poddawana jest zmiennym obciążeniom, to nie miało prawa się trzymać). 16:24, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FRanekFRanek

0 0

Mostek to jest nad Bachą na Rubinkowie, a nad Drwęcą jest normalny most. 19:09, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018