Zamknij
REKLAMA

Jak będzie wyglądać sprzątanie świata w Toruniu?

17:00, 11.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
- W tym roku nasi goście będą mogli wsiąść do śmieciarki, polewaczki, pługopiaskarki, samochodu hakowego i tzw. koszowego. Pokażemy działanie śmieciarki z myjką i odkurzacza, którym sprzątamy Starówkę - zapowiada prezes MPO.

"Koło fortuny", konkurs na ekologiczne nakrycie głowy, quiz o odpadach, pokazy sprzętu specjalistycznego - tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona "Sprzątania świata z MPO". Start w sobotę o godz. 10 na Rynku Nowomiejskim.

Podobnie jak w poprzednich latach Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania włączy się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie świata". Tegoroczną odsłonę toruńskiej akcji zaplanowano w najbliższą sobotę w godz. 10-14 na Rynku Nowomiejskim. Szykuje się mnóstwo atrakcji.

- Zapraszamy do udziału w zabawie „Koło fortuny" - zaprasza Piotr Rozwadowski, prezes MPO. - To nasza nowość. Zadaniem osoby grającej z nami w „Koło fortuny" będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące prawidłowych zasad gospodarowania odpadami. Pytania nie będą trudne, chodzi nam przede wszystkim o edukację ekologiczną i dobrą zabawę. Wszystkich biorących udział w grze nagrodzimy.

Uczestnicy akcji będą mogli wziąć też udział w konkursie na ekologiczne nakrycie głowy wykonane z różnego rodzaju odpadów. Prezentacje prac zaplanowano o godz. 11. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do czwartku do godz. 15 - tel. 56 63 98 160 lub za pośrednictwem e-maila: agnieszka.jablonska@mpo.torun.pl. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają bony upominkowe o wartości 300, 200 i 100 zł. Autorzy wyróżnionych prac dostaną zaś atrakcyjne zestawy pocieszenia.

Kolejnym punktem programu - o godz. 12 - będzie quiz „O odpadach wiem wszystko" dla pięciu dorosłych uczestników imprezy. Nagrodami dla zwycięzców będą zestawy środków do sprzątania. W trakcie całej imprezy otwarte będzie stoisko edukacyjne. Przy stoisku pracownicy MPO wspólnie z gośćmi będą rozwiązywać zadania i krzyżówki związane z ekologią i segregacją odpadów.

W planach jest też pokaz specjalistycznego sprzętu MPO. - W tym roku nasi goście będą mogli wsiąść do śmieciarki, polewaczki, pługopiaskarki, samochodu hakowego i tzw. koszowego. Pokażemy działanie śmieciarki z myjką i odkurzacza, którym sprzątamy Starówkę - zapowiada prezes.

Podczas imprezy MPO będzie zbierać od mieszkańców zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz surowce: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne. Oprócz tego miejska spółka do udziału w "Sprzątaniu świata" zaprosiła toruńskie szkoły. Chętni uczniowie będą sprzątać wybrany przez siebie teren, a MPO bezpłatnie przekaże im worki i rękawice oraz odbierze zebrane odpady.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

QwertQwert

7 0

To jest bez sensu, ze śmieci zbierać mąją uczniowie ze szkół. Ile zbierze dziecko? Powinny delegować swoich pracowników firmy, urzędy itp. Są firmy typu Neuca, Pacific, Opatrunki, gdzie pracują dziesiątki jak nie setki ludzi, tak samo z urzędem miasta - jakby tak chociaż z 50 osób z każdej sprzątało to naprawdę sporo by się zebrało, a to tego byłaby frajda, że się coś zrobiło dla miasta. 20:58, 11.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zapędzićzapędzić

0 9

Do tej akcji zapędzić aborterki, czarcice, dziewuchy; niechaj wezmą te swoje wieszaki i do roboty; wyławiać nimi papiery, butelki, paprochy z Wisły na bulwarze.
A wieczorem!, po zmroku te zlewaczone paskudy; niechaj zniczami sobie oświetlają i dalej zbierają do północy. 21:15, 11.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gfsdggfsdg

0 1

a dlaczego ja mam sprzątać po innych? niech sprząta te n co nabrudził. złapać karę dać i kazać zbierać. wszystko w temacie. 07:24, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stokrotkaastokrotkaa

0 0

Zawsze świat sprzątają dzieci a co z dorosłymi? Przykład powinien iść z góry, gdyby urzędnicy raz w roku na dwie godziny zamienili garnitury na polary i kalosze i ruszyli wzdłuż Wisły zbierając papierki i pety - czy to nie byłoby wreszcie normalne? Sama poszłabym na taką akcję i moi sąsiedzi też. Zbierać śmieci w towarzystwie prezydenta, radnych, szefów miejskich spółek to lepsza impreza niż te darmowe festyny i jak pożyteczna. Zbierać śmieci to nie wstyd, śmiecić to wstyd! 11:14, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018