REKLAMA

Prezydent Vaclav Klaus z nagrodą Kolegium Jagiellońskiego

13:00, 12.08.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Prof. Vaclav Klaus odebrał Nagrodę Jagiellońską, fot. Tomasz Berent

Goszczący od wczoraj w Toruniu Vaclav Klaus odebrał nagrodę Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej. Wyróżnienie przyznawane jest w uznaniu zasług dla rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej, jak polityk je przyjął?

Vaclav Klaus to jeden z najważniejszych polityków w Europie Środkowo-Wschodniej w XX i XXI wieku. Czech po aksamitnej rewolucji był kolejno: ministrem finansów, premierem i prezydentem Republiki Czeskiej w latach 2003-2013.

Kulminacją jego dwudniowej wizyty w Toruniu było odebranie Nagrody Jagiellońskiej, przyznawanej przez władze Kolegium Jagiellońskiego w uznaniu zasług dla rozwoju politycznego, kulturalnego i gospodarczego centralnej Europy.

- Jestem zaszczycony, że otrzymałem to wyróżnienie. Chociaż odznaczono mnie personalnie, to jest to bardzo znaczący fakt w stosunkach polsko-czeskich – przyznał laureat Nagrody Jagiellońskiej, tuż przed odbiorem wyróżnienia. - Polska to jedyny, poza Czechami, kraj w Europie, który tak dobrze znam. Czesi i Polacy mają wspólną historię, nasze państwa są bardzo podobne.

Prof. Vaclav Klaus zapytany o ocenę sytuacji politycznej w Polsce powiedział, że jest o nią spokojny.

- Bardziej obawiam się poczynań władz Unii Europejskiej. Do Europy zapraszani są uchodźcy w krajów islamskich, a to bardzo niebezpieczne. Mam nadzieję, że kraje Grupy Wyszehradzkiej będą współpracować, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie – dodał Klaus.

REKLAMA

Komentarze (5)

WookiWooki

1 0

Fajnie, że lokalne media dostrzegły to wydarzenie. Szkoda tylko, że wpis nie jest opatrzony zdjęciami z odbierania nagrody Jagiellońskiej, tylko z dnia poprzedniego. 17:21, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NiktNikt

2 1

No szkoda . Władze ucżelni liczyły na lans a tu nic z tego . Szkoda 18:12, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jmrjmr

0 2

taa! szczególnie by się pochwaliły nie nowym idiotycznym logo!, lecz także licznymi TW 19:13, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WTWT

1 0

do jmr ...zazdrość odebrała ci rozum... 22:39, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loleklolek

0 1

"wybitna uczelnia", w Toruniu naprawdę nic się nie dzieje jeśli tematem nr 1 jest nagroda jakiejś trzeciorzędnej uczelni, na dodatek związanej z PIS, co niestety przekłada się mocno na jakoś nauczania 08:20, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018