REKLAMA

Młyn Wiedzy powiększy się o dwa budynki

11:00, 08.08.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Tak po adaptacji mają wyglądać dwa nowe budynki Centrum Nowoczesności, źródło: Urząd Miasta Torunia

Jesienią ma ruszyć adaptacja dwóch budynków, o które powiększy się Młyn Wiedzy. Powstanie tam kolejna interaktywna wystawa stała z myślą o młodzieży, czytelnia książek i czasopism, powierzchnie warsztatowe, szkoleniowe i konferencyjne. 

Toruński magistrat właśnie rozpoczął poszukiwania firmy, która podejmie się adaptacji dwóch budynków, o które powiększy się Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Chodzi o obiekty od strony ul. Kościuszki, które do niedawna pełniły funkcję administracyjno-mieszkalną. Teraz przejdą gruntowny remont. To wszystko będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez miasto ponad 12,4 mln zł unijnej dotacji z programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".

Co takiego tam się znajdzie? Powstanie tam m.in. interaktywna wystawa stała z myślą o młodzieży. - Jej celem będzie ułatwienie osobie dojrzewającej zrozumienie otaczającego świata, ale przede wszystkim siebie - w okresie burzliwych zmian zachodzących w ciele i umyśle, zidentyfikowanie swoich potrzeb, a także rozpoznanie własnych zainteresowań i pasji - podkreślają urzędnicy.

Utworzone zostaną sale modułowe, z możliwością czasowej modyfikacji na powierzchnie warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe czy konferencyjne. Zaplanowano również czytelnię książek i czasopism popularnonaukowych. W obiektach powstanie też powierzchnia, gdzie będzie można organizować warsztaty kulturalno-edukacyjne, spotkania, dyskusje, pokazy i inne wydarzenia kulturalne.

W najbliższych tygodniach poznamy wykonawcę, który w 56 tygodni ma ukończyć prace adaptacyjne (termin zgłaszania ofert mija 21 sierpnia). Według szacunków cały projekt może pochłonąć niemal 18 mln zł.

(WG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018