REKLAMA

Za sprzedaż tych terenów Toruń chce dostać 17 mln zł

08:00, 16.07.2017 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Nieużytki przy ul. Olsztyńskiej czekają na nowego właściciela. Fot. Google Maps

Miasto szykuje się do sprzedaży kilku działek przy ul. Olsztyńskiej. Może na tym nieźle zarobić, bo największa jest warta 6,6 mln zł.

Chodzi o nieużytki o łącznej powierzchni blisko 5 ha na tyłach Rubinkowa, a naprzeciwko jednostki straży pożarnej i wjazdu do centrum handlowego Bielawy. Miasto w przyszłości planuje w ich sąsiedztwie zbudować zajezdnię tramwajową.

- Teren podzieliśmy na siedem działek. Największa o wielkości 2,5 ha jest warta ok. 6,6 mln zł - mówi Zbigniew Fiderewicz, wiceprezydent miasta.

Wiadomo, że przy tej ulicy będą działały punkty usługowo-komercyjne. Plan zagospodarowania zakłada, że mogą stanąć tam m.in. pawilony handlowe, parkingi, stacje paliw, a także niezbędne drogi wewnętrzne.

Miasto chce zarobić na sprzedaży minimum 17 mln zł. Przetargi ruszą, jeśli przyszłym tygodniu urzędnicy dostaną zielone światło od miejskich radnych.

(MT)
REKLAMA

Komentarze (2)

rubinkowiakrubinkowiak

9 4

tyle lat stoi to bez użytku szkoda, że tak późno władze budzą się z letargu. Szkoda, że tam nie ma pobudowanych domów wielorodzinnych. Tam właśnie należy dalej pociągnąć linię tramwajową wraz z całą infrastrukturą Park & Ride i tymi nowymi pomysłami towarzysza 08:11, 16.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

4 0

Piękna działka. Można by przy okazji połączyć pętle tramwajowe - Olimpijska - Elana. Tylko prośba, niech to nie będzie parterowy budynek z cegły nawiązujący do Starówki:) 14:13, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018