REKLAMA

Oto nowe przedszkole na Rubinkowie

15:00, 15.07.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
W tej chwili trwają prace na elewacji budynku nowego przedszkola, fot. Tomasz Berent

Już tylko prace wykończeniowe pozostały do zrobienia w budynku przy ul. Buszczyńskich 11, gdzie powstanie przedszkole ze 120 miejscami dla toruńskich maluchów.

Nowa placówka zajmie budynek, w którym niegdyś mieściła się Szkoła Podstawowa nr 26. Podstawówka, do której uczęszczały niepełnosprawne dzieci została przeniesiona z Rubinkowa na Bielany do obiektu przy ul. Fałata, który wykorzystywała zlikwidowany Zespół Szkół nr 22. 

- Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe - mówi Marcin Maksim, dyrektor magistrackiego wydziału inwestycji i remontów. - Przebudowaliśmy budynek tak, aby dostosować go dla najmłodszych użytkowników. Zagospodarowany zostanie również teren wokół przedszkola. W budynku jest winda, a dzieci będą się bawić na nowym placu zabaw.

W nowym przedszkolu na Rubinkowie przewidziano pięć oddziałów dla ok. 120 dzieci: cztery po 25 osób i 20 w grupie integracyjnej. Budynek przy ul. Buszczyńskich 11 przechodzi kapitalny remont i jest docieplany. Budowlańcy wymienili już posadzki i ustawili nowe ścianki działowe. W tej chwili zajmują się elewacją i zagospodarowaniem otoczenia gmachu.     

Koszty inwestycji - ok. 3 mln zł - zostały rozłożone na lata 2017-2018. Wykonawcą robót jest firma toruńska FUH Instal System.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017