Zamknij
REKLAMA

Duża kasa na remont komisariatu na Rubinkowie

12:00, 16.07.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Warunki pracy w środku - mimo iż na zewnątrz ten budynek wygląda przyzwoicie - są bardzo złe - wskazuje posłanka PiS, fot. Tomasz Berent

Dzięki staraniom posłanki Iwony Michałek zostanie wyremontowany komisariat policji na toruńskim Rubinkowie. W tym roku na ten cel przewidziano 500 tys. zł, a w 2018 r. - aż 2 mln zł.

Posłanka PiS pochwaliła się swoim sukcesem na dzisiejszej konferencji prasowej. Starania o poprawę warunków dla toruńskich policjantów rozpoczęła rok temu. Kilkukrotnie - pracując w parlamentarnym zespole ds. policji - spotykała się z kierownictwem polskiej policji m.in. gen. Heleną Michalak, która odpowiada za policyjne inwestycje. 

- Wczesną wiosną dostałam zapewnienie od pani generał, że komisariat na Rubinkowie będzie remontowany - mówi Michałek. - To komisariat, który swoim zasięgiem obejmuje bardzo dużą część Torunia. Warunki pracy w środku - mimo iż na zewnątrz ten budynek wygląda przyzwoicie - są bardzo złe. Udało mi się przekonać szefostwo policji w kraju, że warto wpisać ten budynek do remontu. To mój osobisty sukces.

W tym roku przewidziano 500 tys. zł na prace projektowe i wymianę części okien w budynku przy ul. Dziewulskiego. W przyszłym roku zakres prac budowlanych ma być znacznie szerszy i zostanie na nie przeznaczone 2 mln zł.  

Mają się też poprawić warunki pracy policjantów patrolujących to, co dzieje się na Wiśle. Warto przypomnieć, że na początku maja - również dzięki staraniom parlamentarzystów PiS i prezydenta Torunia - zapadła decyzja o zwiększeniu obsady toruńskiego garnizonu policji. Będzie w nim pracować 28 dodatkowych funkcjonariuszy. Zwiększyć ma się także przydział służbowych aut dla toruńskiej komendy policji.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JEJJEJ

0 0

To zapewne policjanci znów będą mieli odmalowane pokoje i zaklejone dziury w okleinie podłogi. Sukces na miarę PiS. 23:01, 16.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018