Elana Toruń wywozi pełną pulą ze Stargardu! Zobacz tabelę drugiej ligi po 10 kolejkach

19:03, 19.09.2018 MM Aktualizacja: 19:53, 19.09.2018
Skomentuj Jedną z bramek strzelił Filip Kozłowski   Fot. Tomasz Berent Jedną z bramek strzelił Filip Kozłowski Fot. Tomasz Berent

Elana Toruń pokonała na wyjeździe w zaległym meczu 9. kolejki Błękitnych Stargard 2:1. Gole dla żółto-niebieskich strzelali: Filip Kozłowski oraz Daniel Kraska. Podopieczni Rafała Góraka z 21 punktami są na trzecim miejscu w tabeli.

Było to zaległe spotkanie 9. kolejki. Przypomnijmy, że pierwotnie miało się ono odbyć w weekend (8-9 września), jednak ze względu na zbyt dużą liczbę powołań zawodników do kadr młodzieżowych, zdecydowano się o przełożeniu meczu na 19 września.

Patrząc na ligową tabelę to żółto-niebiescy byli faworytem tej konfrontacji. Podopieczni Rafała Góraka nie zawiedli, choć pierwszą bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Szóstą bramkę w sezonie zdobył Filip Kozłowski, który sfinalizował składną akcję całego zespołu. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

Odpowiedź Błękitnych przyszła stosunkowo szybko, bo zaledwie pięć minut po wznowieniu gry. Gospodarze wykorzystali zagranie z rzutu rożnego. Piłka po dobrzej centrze znalazła się na głowie Baranowskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał Michała Nowaka. Na kolejnego i jak się później okazało decydującego gola trzeba było poczekać do 75. minuty. Przypomniał o sobie Daniel Kraska, który ostatnio występował częściej w rezerwach Elany. Wykorzystał podanie partnera i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali.

Elana Toruń wygrywa 2:1, dopisując cenne trzy punkty do dorobku punktowego. W tej chwili nasz zespół ma na swoim  koncie 21 "oczek" i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli (tabela dostępna TUTAJ). Do prowadzącej Olimpii Grudziądz traci zaledwie punkt. W najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 torunianie podejmą na własnym stadionie Radomiaka Radom.

Błękitni Stargard - Elana Toruń 1:2 (0:1)

Bramki: 50. Baranowski – 45+1. Kozłowski, 75. Kraska

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt (82. Włóka), Baranowski, Ostrowski, Rogala – Gawron (79. Orłowski), Cywiński (46. Karmański). –Starzycki, M. Kwiatkowski, A. Kwiatkowski (79. Kurbiel) – Brzeziański.

Elana Toruń: Nowak – Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski, Górka – Kryszak, Lenartowski (67. Zagórski) – Stefanowicz, Kościelniak (46. Stąporski), Wołkowicz (90. Felsch) – Kozłowski (74. Kraska).