Tak wypadły w pierwszej kolejce nowego sezonu Katarzynki

20:06, 23.09.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

W sobotę koszykarki sezon zainaugurowały również koszykarki Energi Toruń, które podejmowały w Arenie Touń JAS FBG Zagłębie Sosnowiec.

Nasz zespół przystąpił do nowego sezonu po intensywnym okresie przygotowawczym oraz z dużymi zmianami personalnymi. Pojawiło się wiele nowych twarzy. Ze "starego" składu pozostały tylko Emilia Tłumak oraz Kelley Cain. Katarzynki mają powalczyć o najwyższe cele, dlatego nie mogły sobie pozwolić na porażkę już w 1. kolejce, tym bardziej że podejmowały przed własną publicznością JAS FBG Sosnowiec.

[ZT]12016[/ZT]

Podopieczne Algirdasa Pulaskasa były faworytkami sobotniej konfrontacji. Początek spotkania nie ułożył się jednak po ich myśli. To przyjezdne lepiej weszły w mecz. Po 10 minutach prowadziły 17:12. Przebudzenie Energi przyszło w drugiej kwarcie. Torunianki były przede wszystkim skuteczniejsze pod koszem, a do tego dołożyły niezłą grę w obronie. Po 20 minutach schodziły do szatni z prowadzeniem 32:27.

Kolejne dwie kwarty to już wyraźna dominacja Katarzynek. Prym wiodła Agnieszka Skobel, która rzuciła w sumie 20 punktów. Litwnika, Monika Grigalauskyte, grała na równie wysokim poziomie. Trener Paulaskas mógł także liczyć na dobrą formę Emilii Tłumak i Kelley Cain. Ostatecznie Energa wygrywa pewnie 77:58, co może na pewno optymistycznie nastrajać przed kolejnymi spotkania w Basket Lidze Kobiet.

Kolejny mecz już za tydzień. 30 września Katarzynki zmierzą się na wyjeździe z Artego Bydgoszcz. Początek o 17:00.

Energa Toruń - JAS FBG Sosnowiec 77:58 (12:17, 21:10, 18:10, 26:21)

Energa Toruń: Skobel 20 pkt, Grigalauskyte 12, Tłumak 12, Cain 10, Maliszewska 9, Mansfield 8, Rasheed 2, Suknarowska - Kaczor 2, Uro - Nille 2,

JAS FBG Sosnowiec: Parks 18, Swanier 13, Siksniute 10, Stara 6, Dobrowolska 5, Skrba 4, Rozwadowska 2, Misuk, Wojtala, Packovski po 0