Zamknij

Region mlekiem i miodem płynący - miodem na pewno, będzie on słodkim symbolem regionu? [ZDJĘCIA]

10:30, 22.06.2017 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Pszczoły pracują, a marszałek zbiera tego owoce, fot. Tomasz Berent Pszczoły pracują, a marszałek zbiera tego owoce, fot. Tomasz Berent

Już po raz drugi zebrano miód z małej pasieki usytuowanej na dachu urzędu marszałkowskiego. Teraz efekty prac pracowitych pszczół posłużą jako kolejna, słodka wizytówka Torunia i regionu.

Mini pasieka na dachu urzędu, składa się z pięć uli. Już po raz drugi zebrano efekty prac owadów, które do centrum Torunia przyjechały z pasieki hodowlanej z ODR Zarzeczewo (trzy rodziny pszczele) oraz z Bydgoszczy i Włocławka (po jednej rodzinie).

- To już drugi rok z ulami na dachu. Pszczoły przyzwyczaiły się do tego miejsca, mają się dobrze. Miód, który zebraliśmy w ubiegłym roku został przebadany, jest zdrowy i można go spokojnie spożywać. Ma ciekawszy bukiet smakowy od miodu powstającego na wsi, a to dzięki większej różnorodności kwiatów, z których pszczoły zbierają pożytek - tłumaczy Tadeusz Dussa, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu, który opiekuje się pasieką.

Zebrany dzisiaj słodki specjał ma szansę stać się kolejną, słodką wizytówką regionu.

- Chcemy rozdawać ten miód gościom naszego regionu i w ten sposób promować województwo - zapewnia marszałek Piotr Całbecki. - Okazuje się, że miód można uprawiać również w miastach. Ten miód jest smaczny i dlatego nie mamy wątpliwości, że goście po jego skosztowaniu, wrócą na Kujawy i Pomorze.

Pszczoły spędziły zimę na dachu urzędu. Z powodu niesprzyjającej pogody opuściły ule dopiero w drugiej połowie maja. W ubiegłym roku z pasieki na dachu zebrano ok. 30 litrów miodu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%