Elana Toruń w pięknym stylu ogrywa "Stalówkę" i pnie się w ligowej tabeli! [ZDJĘCIA]

20:06, 04.08.2018 MM Aktualizacja: 20:34, 04.08.2018
Skomentuj Po faulu na Mateuszu Stąporskim został podyktowany rzut karny    Fot. Tomasz Berent Po faulu na Mateuszu Stąporskim został podyktowany rzut karny Fot. Tomasz Berent

Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Stal Stalowa Wola 2:1 po trafieniach Macieja Stefanowicza i Artura Lenartowskiego. Żółto-niebiescy już są w czubie II-ligowej tabeli.

Elana przystępowała do tego spotkania z czterema punktami na koncie, Stal z sześcioma. Na papierze delikatnym faworytem wydawali się gospodarze, którzy mieli atut własnego boiska.

[ZT]16083[/ZT]

W pierwszych 45 minutach gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 25. minucie torunianie przeprowadzili bardzo składną akcję. Lenartowski dograł do dobrze wychodzącego na pozycję Filipa Kozłowskiego, który jednak przegrał pojedynek strzelecki z bramkarzem Stali. Pięć minut później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Patryk Urbański, ale po raz kolejny lepszy okazał się golkiper gości.

Przełomowa okazała się 40 minuta, gdy z lewej strony w pole karny rywali wbiegł Stąporski i został sfaulowany. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Maciej Stefanowicz. Do przerwy Elana prowadziła 1:0. Drugą część nasz zespół rozpoczął z dużym animuszem. W 46. minucie bliski szczęścia był ponownie Stąporski, ale jego strzał nogą wybronił Frątczak.

W 59. minucie żółto-niebiescy podwyższyli na 2:0. Koronkową akcję całej drużyny wykończył strzałem z dystansu Artur Lenartowski. Podopieczni trenera Góraka cofnęli się lekko na własną połowę. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. W 79. minucie dopięli swego. Podanie z prawego sektora wykończył Kitliński. Ostatnie 10 minut było bardzo nerwowe. Elana mogła kilkukrotnie skontrować Stal, wychodząc w liczebnej przewadze. Dwa, fatalne pudła zaliczył jednak Lenkiewicz.

Na całe szczęście, nie zemściło się to. Gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca i z 7 punktami na koncie plasują się na szczycie tabeli (przy zwycięstwie Widzewa Łódź spadną na drugą pozycję). Kolejny ligowy mecz torunianie rozegrają 10 sierpnia. Na wyjeździe zmierzą się z Gryfem Wejherowo.

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

Bramki: Stefanowicz 42-karny, Lenartowski 59 – Kitliński 79

Elana: Mrozek – Górka ż, Urbański, Kołodziejski, Dobosz, Kryszak, Lenartowski, Stąporski (60. Lenkiewicz), Kościelniak (87. Wołkowicz), Stefanowicz ż (76. Aleksandrowicz), Kozłowski ż.

Stal: Frątczak  – Janiszewski, Sobotka, Czajkowski, Mistrzyk, Dadok, Dziubiński, Mroziński (76. Stelmach), Trąbka, Żyliński (62. Trubeha), S. Łętocha 4 (54. Kitliński)