Zamknij
REKLAMA

Z lotniska do Paryża za rozsądną cenę - przewodnik

12:07, 26.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wakacje to czas, gdy nieco bardziej popuszczamy pasa i pozwalamy sobie na większe wydatki, niż zazwyczaj. Mimo wszystko, planując wypoczynek, staramy się zaoszczędzić, na przykład na transporcie, by nie musieć odmawiać sobie wszystkiego w trakcie zwiedzania i pójść z torbami po pierwszych kilku dniach korzystania z atrakcji, jakie serwuje nam miejsce docelowe. Przewóz z lotniska do Paryża odbywa się na bardzo wiele sposobów, jednak my pokusiliśmy się o przegląd niektórych z nich i wybór tego najatrakcyjniejszego za najrozsądniejszą cenę.

Czy taksówka to najlepszy wybór?

Pod lupę weźmiemy lotnisko Beauvais, z którego będziemy chcieli dostać się do samego Paryża. Bez problemu możemy zamówić tam taksówkę, która w miarę szybko i sprawnie dowiezie nas gdziekolwiek chcemy. Jednakże wada takiego rozwiązania jest wspólna dla większości miast, w których się znajdziemy – cena. Za usługę taksówkarza możemy zapłacić nawet 190 EURO, czyli na dzień dobry wydamy niemal 800 złotych w jedną stronę! Dodatkowy problem cenowy pojawia się, gdy nie mamy sprecyzowanego miejsca docelowego, lub gdy okaże się, że miejsce przeznaczenia położone jest w odległej dzielnicy, a dotarcie tam wiąże się z pokonywaniem wielu zatłoczonych ulic. Nie jest to więc metoda, której szukamy.

Oszczędzanie przez przesiadki – plusy i minusy

Z lotniska Beauvais możemy wydostać się także poprzez linie kolejowe.. Tu jednak pojawia się pierwszy problem, bowiem musimy dostać się do niej lotniskowym autobusem wahadłowym, którego koszt to zaledwie kilka Euro. Jeśli nie uda nam się wstrzelić w godziny odjazdu, można spróbować jedyną możliwą linią autobusów miejskich nr 12, jednak kursują one na tyle rzadko, że możemy się zwyczajnie nie doczekać. Kiedy uda nam się już dotrzeć na stację Beauvais, możemy jechać pociągiem do samego Paryża za mniej więcej 15 Euro. W porównaniu z taksówką oszczędność jest bardzo znaczna, jednakże sam sposób podróżowania z przesiadkami potrafi być bardzo uciążliwy. Nie ma co liczyć też, że zmęczone podróżą i lotem dzieci będą ułatwiać nam dostanie się do centrum miasta za pośrednictwem co chwila nowych środków transportu. Czy istnieje zatem złoty środek?

Bus z szerokim wachlarzem usług to strzał w dziesiątkę!

Wybrane przez nas lotnisko obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze, więc ekonomiczne wakacje rozpoczną się najpewniej właśnie w Beauvais. Jednak jeszcze przed przylotem, można zarezerwować sobie miejsca w busie (na przykład TransferParis), który przewiezie nas z portu lotniczego do kilku stałych miejsc bądź pod konkretny adres. Ile kosztuje dojazd z lotniska Beauvais do Paryża? Otóż zdecydowanie mniej, niż przejazd taksówką, i oczywiście jest to dużo wygodniejsza i bardziej komfortowa forma przemieszczania się, niż ta wymagająca przesiadania się. Udało się zatem znaleźć nam najkorzystniejszy sposób, by szybko, niedrogo, ale i bezstresowo i wygodnie dostać się z portu lotniczego do najpiękniejszej stolicy europejskiej. Życzymy miłej i bezpiecznej podróży!

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone