Zamknij

Indeksy są nie tylko na studiach, czyli o indeksowaniu strony w Google

09:54, 07.08.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

„Pierwsza strona wynikowa” „Strona się zaindeksowała” „Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania” - każdy kto prowadzi jakąkolwiek stronę, zetknął się choćby raz w życiu z podobnymi stwierdzeniami. Niestety, nadal dla bardzo dużej ilości osób, które działają w Sieci – niezależnie od tego, czy mają swój kanał na You Tube, czy prowadzą stronę, czy też sklep internetowy, te pojęcia zwyczajnie są obce. A to bardzo źle. Indeksowanie strony poprzez wyszukiwarkę, jest bowiem bardzo ważną kwestią – niezależnie od tego, jaką działalność w Sieci prowadzimy. No dobrze, ale w takim razie – co to właściwie jest?

Indeksowanie strony

Indeksowanie to, mówiąc możliwie jak najprostszym językiem, zapisywanie na konkretnym miejscu danej strony. Porównanie do indeksu, który znamy ze studiów, nie jest tutaj przypadkowe. Google bowiem w pewien bardzo konkretny sposób ocenia naszą stronę i na podstawie tej oceny, umieszcza ją na konkretnej pozycji. Co z kolei przedkłada się na zwiększenie na niej ruchu. Oczywiście, zmiennych, które mogą się przyczynić do tego, że nasza strona będzie na pierwszym miejscu czy na drugim w naturalnych wynikach wyszukiwania – a to właśnie jest następstwem indeksacji – jest bardzo wiele. Dowiedz się więcej na Seo pozycjonowanie - http://www.the-first.pl/. Czy jednak możemy zrobić cokolwiek, aby w pewien sposób „pomóc” sobie i swojej stronie znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania?

Dokładny adres to podstawa

Na samym początku – krótkie wyjaśnienie: nie chodzi tutaj o adres url. W indeksowaniu, znaczenie mają takie czynniki, jak chociażby dodanie do naszej strony Google maps, czy umieszczenie jej w Google Search Console. Te działania, mogą w znaczącym stopniu poprawić widoczność naszej strony. W ocenie Google, strona ta będzie jawiła się jak „bezpieczna”. Nie oznacza to jednak, że wykonanie tych dwóch elementów sprawi, że nasza strona nagle znajdzie się na pierwszej stronie wynikowej.

Linkuj ale z głową

Drugą, bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o indeksowanie strony w Google, jest kwestia związana z linkowaniem. Nie chodzi jednak o to, aby przysłowiowo spamować naszym adresem url gdzie się da. Mądre linkowanie, czy też – w przypadku blogów – komentowanie jako strona, z pewnością dobrze zadziałają na proces indeksacji naszej strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie wymaga dobrego linkowania. Jeśli dodatkowo zdarzy nam się podlinkować naszą stronę na innej stronie, o znacznie większej mocy niż nasza – wówczas możemy śmiało powiedzieć, że poczyniliśmy pierwszy krok do sukcesu związanego z podniesieniem widoczności naszej strony. Musimy bowiem być świadomi tego, ze indeksowanie strony, jest jedną ze składowych związanych z podniesieniem jej w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Wszystkie powyżej opisane praktyki, muszą być jednak wykonywane mądrze. Nie możemy żadnego ich aspektu pominąć, musimy dokładnie zwracać uwagę na to, gdzie linkujemy naszą stronę, oraz w jaki dokładnie sposób to robimy. Jeśli wszystkie elementy, związane z indeksowaniem naszej strony zostaną wykonane we właściwy sposób, możemy stwierdzić, że sukces związany z jej widocznością na pierwszej stronie wynikowej, jest już bardzo bliski.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%